Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавська художниця, яка мешкає в Іспанії, видала книгу про Полтавщину

Полтавська художниця, яка мешкає в Іспанії, видала книгу про Полтавщину

Вийшла друком книга “Діточки” художниці і літераторки, колишної журналістки ОДТРК “Лтава” Олени Завітайло, яка нині мешкає в Іспанії (м. Мурсія).

“Це незвичайна проза — неймовірно лірична і драматична, дуже українська, сповнена щемливої любові до рідної землі й одночасно світлої туги й чистого болю, без яких неможливе земне життя, як би ми того не хотіли”, – відгукується про нову книгу редактор Юлія Дворецька

Оповідання, яке й дало назву збірці новел, навесні 2019-го здобуло відзнаку Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея (ІІ премія). Попри це, Олена Завітайло не позиціонує себе як письменниця. 

“Ніколи не скажу про себе, що я письменник, бо то важкий труд, а я пишу стихійно”, – зізнавалася вона. Як розповіла авторка “Новинам Полтавщини”, майже всі тексти книги “Діточки” написані вдома, в Україні, і навіяні враженнями від Полтавщини. 

“На сторінках цієї збірки – переважно Полтавщина. Історії людей Хорольщини, Пирятинщини і Полтави. Чужі долі, особисті спогади, різний час. Все, що торкнулося, зачепило, змусило писати. Все, що часом досі сниться… Дитинство, рідні місця, чиїсь очі. Ті, кого вже немає, і ті, хто буде завжди”. 

Окрім літературного, Олена Завітайло має ще непересічний талант художника та створює малюнки в особливому стилі. Прикметно, що Олена сама проілюструвала свою книгу, робота над якою тривала з 2017 року. Минулого року вона також ілюструвала “Антологію сучасної української літератури”, куди увійшло одне з її оповідань, та книгу для дітей “Нащо равликові хатка” Галини Пустовгар, а ще створила серію оригінальних листівок. 

Система Orphus