Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Поліція пропонує кожному долучитися до боротьби з наркотиками завантаживши спеціальний чат-бот у Telegram

Поліція пропонує кожному долучитися до боротьби з наркотиками завантаживши спеціальний чат-бот у Telegram

Чат-бот СтопНаркотик призначений для блокування Інтернет-ресурсів, на яких реалізують наркотики з використанням месенджеру Telegram.

Про це повідомляє пресслужба ГУ НП в Полтавській області.

Спеціальну програму для збору інформації про наркоспам (рекламу наркокрамниць) створили курсанти факультету № 4 (кіберполіції) Харківського національного університету внутрішніх справ, в рамках проєкту MRIYA.

Принцип дії чат-боту.

Користувач месенджеру Telegram надсилає адміністратору чат-боту адресу каналу, чату або сайту, з якого надходить наркоспам.

До чат-бота можна спрямовувати:

– адреси зі стін будинків, парканів, гаражів тощо;

– фотографії з цими графіті і місцями “закладок”, що отримують користувачі Telegram;

– геолокацію (геомітки) розташування “кладів”, “наркопритонів” тощо.

Чат-бот СтопНаркотик скеровує звернення-скарги на відповідні ресурси адміністрації Telegram. Месенджер, своєю чергою, блокує акаунт, який поширює рекламу наркотиків.

“Завдяки тристоронній співпраці (активний користувач – чат-бот – Telegram) вдається “вивести з гри” окремі акаунти й значно зменшити кількість розсилок. Логіка є простою – чим більше скарг, тим більше заблокованих акаунтів. А значить – все більше перепон для поширення наркореклами. Також важливий нюанс – із даних, що накопичує чат-бот, формується база з інформацією, яку може використати поліція у протидії наркозлочинності”, – йдеться у повідомленні.

Фото: ГУ НП в Полтавській області

Система Orphus