Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Поліція Полтавщини вже склала 20 адмінпротоколів на порушників правил карантину

Поліція Полтавщини вже склала 20 адмінпротоколів на порушників правил карантину

У Главку поліції Полтавщини обговорили механізм підтримання правопорядку та забезпечення безпеки громадян під час дії карантинних обмежень. У координаційній нараді взяли участь керівники поліцейських підрозділів превенції та представники військових частин Збройних Сил України.

Про це повідомляє пресслужба ГУ НП в Полтавській області.

Під час робочої зустрічі на чолі з Олексієм Манжиєвським, заступником начальника поліції Полтавщини, проаналізували стан правопорядку та алгоритм співпраці служб у період реалізації карантинних заходів.

Особливу увагу приділили забезпеченню публічної безпеки і порядку в умовах карантину, а також оперативному реагуванню на виклики, пов’язані з порушеннями санітарно-протиепідемічних правил і норм.

Олексій Манжиєвський зазначив, що ключове завдання поліції – не покарати порушників, а запобігти ігноруванню тимчасових обмежень. Усі превентивні заходи, що впроваджуються на території області, покликані мінімізувати ризики поширення коронавірусної інфекції.

Однак, у разі порушення загальнообов’язкових приписів, поліція реагуватиме в межах законодавства, відповідно до конкретної ситуації. І такі приклади на території області вже є.

Станом на 22 березня за порушення санітарних правил і норм поліція вже склала 20 адміністративних протоколів. Чотири з них – за порушення вимог пасажироперевезень, 16 – за ігнорування обмежень, визначених на час карантину для торговельних закладів.

Правоохоронці нагадують, що за порушення правил щодо карантину людей (ст. 44-3 КУпАП) суд може призначити громадянам адміністративний штраф – від 17 тисяч до 34 тисяч гривень. У разі, якщо порушення вчинила посадова особа розмір грошового стягнення варіюється від 34 тисяч до 170 тисяч гривень.

Адміністративним проступком вважається порушення санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами,

“Кримінальна відповідальність (відповідно до ст. 325 КК України) передбачена за порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, якщо такі дії спричинили або свідомо могли спричинити поширення цих захворювань. За кримінально каране діяння передбачене альтернативне покарання: штраф (17 тисяч – 51 тисяча гривень) або до 6 місяців арешту, або до 3 років обмеження чи позбавлення волі. У разі, якщо ці діяння спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, винному загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років”, – йдеться у повідомленні.

Фото: ГУ НП в Полтавській області

Система Orphus