Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Підприємці Полтавщини замовили ще 10 апаратів штучної вентиляції легень, 10 тисяч захисних костюмів і 20 тисяч експрес-тестів

Підприємці Полтавщини замовили ще 10 апаратів штучної вентиляції легень, 10 тисяч захисних костюмів і 20 тисяч експрес-тестів

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, його перший заступник Дмитро Лунін зустрілися з представниками місцевих підприємств і компаній, Полтавської асоціації бізнесу. Обговорили подальшу співпрацю та координацію дій щодо протидії поширенню коронавірусу.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

«Ви одними з перших відгукнулися на потреби лікарень. Допомогли привести їх у стан готовності. Звісно, ще є питання, які потрібно вирішувати. Нині на Полтавщині не зафіксовано жодного випадку захворювання на коронавірус, але ми маємо бути готові», – зазначив Олег Синєгубов.

Розповів, що 17 інфекційних відділень наразі забезпечені всім необхідним. Питання – на скільки часу вистачить наявних захисних матеріалів.

«Держава робить все можливе. Ще будуть поставки з Китаю. Підприємство «Мікрофільтр» переорієнтували й воно виготовляє захисні маски, аби забезпечити ними насамперед Полтавщину. Потужність – 300 тисяч масок на місяць. Нині чекають нову лінію, яка дозволить збільшити виробництво», – додав Олег Синєгубов.

Засновник групи компаній «Явір-200» Євген Лихожон розповів, що місцевий бізнес продовжує надавати допомогу. Так, на шляху до Полтавщини 20 тисяч експрес-тестів, 10 апаратів штучної вентиляції легень, 10 тисяч захисних костюмів. Крім того, тривають перемовини й має бути укладений контракт ще на 50 апаратів штучної вентиляції легень.

Присутні на зустрічі представники бізнесу порушили питання розмитнення матеріалів, які закупили підприємства, переліку компаній, які віднесені до підприємств критичної сфери, переміщення транспорту за спецмаршрутами, підтримки медичного персоналу, підвозу лікарів на роботу. Також зазначили, що потрібно залучати сільгоспвиробників до допомоги медичним закладам.

«Із 1 квітня Полтавщина отримає 104 мільйони гривень допомоги на заробітну платню медичним працівникам. Середня зарплата працівника в інфекційному відділенні – 5 тисяч гривень. Тому є ініціатива збільшити її до рівня поліцейських, військових, які несуть службу в зоні проведення операції Об’єднаних сил, – зазначив Олег Синєгубов. – Зворотній зв’язок дуже важливий. Усі проблемні питання оперативно озвучуйте нам, а ми їх порушуватимемо на щотижневих нарадах Президента й Уряду. Крім того, щоденно проводимо засідання обласного оперативного штабу, де також проговорюємо й вирішуємо проблемні питання. Долучайтеся до таких онлайн-нарад».

Очільник області подякував бізнесу за підтримку.

фото Полтавська ОДА

Система Orphus Поделиться на fb