Ви тут:
Суспільство Україна 

Перехід на літній час: коли переводити годинники

Перехід на літній час: коли переводити годинники 

Перехід на літній час в Україні відбудеться у неділю, з 28 на 29 березня. У цю ніч о 3:00 українці переведуть стрілки годинника на годину вперед. 

Датою переходу на літній час щорічно є остання неділя березня і остання неділя жовтня при переході на зимовий час. Переведення здійснюють згiднo з постанoвoю Кабінeту міністрів Укpаїни № 509 вiд 13 травня 1996p. “Пpо порядок числeння часу нa території України”.

Переведення годинників здійснюється для того, щоб людина могла працювати довше і використовувати при цьому менше штучного освітлення.

На думку вчених, людський організм набагато легше переносить перехід на зимовий час, ніж на літній. За порадами експертів, до переведення годинників на літній час варто починати адаптацію за тиждень, оскільки зміна режиму погано впливає на людський організм. Після переведення стрілок годинника ви можете відчувати втому, біль голови, виснажливість та навіть роздратування.

До слова, вперше переводити годинник запропонували у 1784 році. Це зробив посол США у Франції Бенджамін Франклін. Рішення було прийняте з метою економії свічок. Винахід переходу саме на літній час приписують англійцю Вільяму Уіллету.

В Україні годинник переводять з 1981 року.

Система Orphus