Ви тут:
Інтернет-конференція Полтавщина Суспільство 

«Особливості застосування новітніх РРО платниками на спрощеній системі оподаткування»: інтернет-конференція Алли Рябкової

На актуальні запитання на тему: «Особливості застосування новітніх РРО платниками на спрощеній системі оподаткування» під час інтернет-конференції в ОКІ «Новини Полтавщини» відповіла в.о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алла Рябкова.

В зв’язку з внесенням змін у законодавстві України, фізичні особи-підприємці платники єдиного податку яких груп та з якої дати будуть зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) у 2020 році?

До 19 квітня 2020 року зобов’язані здійснювати торговельну діяльність (надавати послуги) з розрахунками в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) з використанням РРО фізичні особи-підприємці платники єдиного податку другої-четвертої груп, які:

  • здійснюють реалізацію підакцизних товарів;
  • здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;
  • здійснюють реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;
  • перевищили річний обсяг доходу в 1млн. гривень. При цьому в 1 млн. гривень враховуються будь-які доходи відповідно до статті 292 Податкового Кодексу України, в т.ч. готівкові і безготівкові. У разі перевищення обсягу доходу 1 млн. гривень, застосування РРО стає обов’язковим і починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і триває у всіх наступних податкових періодах.

З 19 квітня 2020 року по 30 вересня 2020 року зобов’язані здійснювати торговельну діяльність (надавати послуги) з розрахунками в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) з використанням РРО фізичні особи-підприємці платники єдиного податку другої-четвертої груп, які:

  • здійснюють реалізацію підакцизних товарів;
  • здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;
  • здійснюють реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;
  • перевищили річний обсяг доходу в 1млн. гривень;
  • надають платні послуги у сфері охорони здоров’я.

З 01 жовтня 2020 року по 31 грудня 2020 року зобов’язані здійснювати торговельну діяльність (надавати послуги) з розрахунками в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) з використанням РРО фізичні особи-підприємці платники єдиного податку другої-четвертої груп, які:

  • здійснюють реалізацію підакцизних товарів;
  • здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;
  • здійснюють реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;
  • перевищили річний обсяг доходу в 1млн. гривень;
  • надають платні послуги у сфері охорони здоров’я;
  • здійснюють реалізацію товарів (послуг) через мережу Інтернет;
  • здійснюють реалізацію ювелірних та побутових виробів із дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • здійснюють реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
  • здійснюють роздрібну торгівлі уживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
  • здійснюють діяльність у форматі ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування (крім продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок і бідонів) страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу;
  • здійснюють діяльність у форматі туристичних агенств і туристичних операторів;
  • здійснюють діяльність готелів та подібних місць тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД).

З 1 січня 2021 року обов’язково зобов’язані здійснювати торговельну діяльність (надавати послуги) з розрахунками в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) з використанням РРО всі фізичні особи-підприємці платники єдиного податку, крім:

– тих, що здійснюють діяльність на 1 групі єдиного податку;

– тих, що проводять розрахунки з покупцями виключно в безготівковій формі (приймання платежів платіжними картками, платіжними чеками, жетонами вважається готівковою розрахунковою операцією із метою застосування Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995року №265/95-ВР, в редакції Закону України від 01.06.2000 року №1776-III із змінами та доповненнями і передбачає обов’язкове застосування РРО);

– тих, хто здійснює торгівлю товарами за готівкові кошти на ринках, окрім реалізації технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;

– тих, хто здійснює торгівлю на ринках продуктами власного підсобного господарства;

– тих, що здійснюють операції зазначені у статті 10 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995року №265/95-ВР, в редакції Закону України від 01.06.2000 року №1776-III із змінами та доповненнями, наведені у Переліку №1336, затвердженого Постановою КМУ від 23.08.2000 року.

Чи передбачено змінами внесеними в чинне законодавство збільшення річного обсягу доходу для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку ?

З 1 січня 2021 року річний обсяг доходу платників єдиного податку другої групи підвищено з 1,5 млн. гривень до 2,5 млн. гривень.

Чи передбачено змінами внесеними в законодавство розширення переліку видів діяльності для фізичних осіб-підприємців, які не можуть бути платниками єдиного податку ?

З 20 жовтня 2019 року не можуть бути платниками єдиного податку 1 – 3 груп підприємці, які здійснюють діяльність:

– з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного);

– діяльність із надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з використанням бездротового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного);

– діяльність із надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку;

– діяльність щодо надання послуг із технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- та радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.

В зв’язку з внесенням змін у законодавстві, чи будуть зобов’язані фізичні особи-підприємці платники єдиного податку першої групи використовувати РРО у 2020 році?

Ні. Платники єдиного податку першої групи не будуть зобов’язані застосовувати РРО у 2020 році.

поширити новину: