Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Невдовзі на Полтавщині розпочнеться операція “Нерест”

Невдовзі на Полтавщині розпочнеться операція “Нерест”

Протягом весни в усіх водоймах триває нерест риби. Це період, коли риба виходить із глибокої води на мілководдя та відкладає ікру. Дуже важливо допомогти природному процесу відтворення потомства та не виловлювати рибу під час нересту.

З метою охорони водних живих ресурсів на території Полтавської області встановлено весняно-літню заборону на промислове та любительське рибальство та пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, крім суден спеціально-уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів, забороняється проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових та інших видів робіт, повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області на своїй сторінці у Facebook.

Визначено такі строки заборони:
– Кременчуцьке водосховище у межах адміністративної території Полтавської області – з 25 березня по 9 червня (включно);
– у всіх інших рибогосподарських водних об’єктах – з 1 квітня до 20 травня (включно), в придаткових системах річок з 1 квітня по 30 червня.

Також забороняється будь-який лов раків у період виношування ікри та першої линьки – з 1 квітня по 30 червня.

Під час нересту для рибалок-любителів визначені місця та ділянки, де любительський лов дозволений за умови, що ловити можна тільки з берега однією вудкою з одним гачком, та одним спінінгом з блешнею, за винятком місць нерестовищ .

Добова норма вилову риби на одного рибалку – не більше 3 кг.

За порушення правил вилову риби під час нересту передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Законодавством визначено види покарання за ті чи інші порушення.
Окрім адміністративного покарання браконьєр легко може стати об’єктом кримінального переслідування. Законодавством передбачено покарання від штрафів аж до реальних термінів позбавлення волі з конфіскацією знарядь і засобів правопорушення.

поширити новину: