Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

“Настав час!”: на Полтавщині розпочався місячник боротьби з туберкульозом

“Настав час!”: на Полтавщині розпочався місячник боротьби з туберкульозом

До 24 березня — Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом — на Полтавщині традиційно проводиться місячник боротьби з туберкульозом. Цьогоріч він проходить з 1 березня по 1 квітня під гаслом «Настав Час!».

Про місячник боротьби з туберкульозом на Полтавщині розповідає директор КП «Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру Полтавської обласної ради» Володимир Печериця.

На сьогоднішній день місячник проходить під гаслом «Настав Час!». На жаль, зміни прийшли на теренах епідемії туберкульозу. Це болючий процес. Проводять такі місячники в інших державах, де захворювання значно менше, таким чином можна говорити про менші проблеми й вимоги до цього дня. Згідно з даними Всесвітньої організації туберкульозу, на жаль наша країна входить у п’ятірку країн з найбільшим мультирезистентним туберкульозом. Якщо я говорив про зменшення захворюваності на 17%, смертності на 7% і позитивної динаміки стосовно лікування, то зараз я не можу говорити про позитив щодо кількості хворих на мультирезистентний туберкульоз. Нині є велика проблема в тому, що міжнародні лікарі прохають Україну вирішити питання контрольованого лікування хворих. Якщо ми з вами не організуємо довготривале лікування хворих новими препаратами, ми просто їх загубимо, які перестануть діяти на цих хворих”, – говорить Володимир Печериця.

Місячник спрямований на підвищення рівня освіченості населення з питань профілактики цього захворювання, під час місячника проводиться весь комплекс заходів, спрямованих на стабілізацію ситуації з поширенням туберкульозу в області.

У 2019 році на Полтавщині захворіло 726 осіб, що становить 52,1 на 100 тисяч населення, у порівнянні з 2018 роком зменшення відбулось на 12,4%. Разом з тим ріст цього показника відбувся в 14 районах області, найвищий у Машівському районі — 68,4, Шишацькому — 61,0, Зіньківському-60,3.

Довідково: туберкульоз — інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом під час спілкування з людиною, яка має відкриту форму туберкульозу. Ознаки туберкульозу: стійкий кашель з виділенням мокроти, тривале підвищення температури тіла, надмірна втомлюваність, втрата апетиту, швидке схуднення, потовиділення, кровохаркання.

Система Orphus