Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Наша мета – навести лад у сфері мисливського господарства, – Євген Греков

Наша мета – навести лад у сфері мисливського господарства, – Євген Греков

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зустрівся з представниками ініціативної групи від мисливських господарств, мисливців, які зібралися біля Полтавської ОДА.

Вони виступили проти ухвалення проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які стосуються підготовки собак мисливських порід до полювання, а також регулювання чисельності деяких видів диких тварин» № 2232. Зазначали, що законопроекти у сфері мисливського господарства потребують доопрацювання. Участь у зустрічі взяв народний депутат Костянтин Касай, який повідомив, що працюватиме над відповідною законодавчою ініціативою, повідомляють у Полтавській ОДА.

Крім того, представники ініціативної групи порушили питання погодження проєктів лімітів використання диких тварин у сезон полювання. Це погодження в області тимчасово призупинили, щоб перевірити достовірність даних, наведених у цих документах. Зокрема, йдеться про перевірку даних щодо площ мисливських угідь, якими користуються мисливські господарства, яких в області 74, на теренах Полтавщини.

«Згідно з чинним законодавством використання земельних ділянок як мисливських угідь здійснюється за рішенням обласної ради, погодженим з облдержадміністрацією, а також на підставі договору між власниками і землекористувачами. Для того, щоб використовувати землю для розведення диких тварин і мисливства, потрібно укласти договір із власником або користувачем земельної ділянки. Зокрема, йдеться про право користування чужими земельними ділянками, яке підлягає державній реєстрації. Воно має бути зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, – зазначив заступник голови облдержадміністрації Євген Греков. – Усі 74 господарства ми перевірили через цей реєстр і побачили, що в них право користування мисливськими угіддями не зареєстроване».

Виникло питання встановлення достовірних площ, які використовують мисливські господарства. Поданих на погодження до Департаменту екології та природних ресурсів ОДА проєктів лімітів використання диких тварин у сезон полювання, в яких вказують площі перебування тварин, недостатньо, адже перевірити за реєстром інформацію через відсутність у ньому зазначених відомостей неможливо. У пошуках виходу з цієї ситуації в облдержадміністрації декілька днів тому було проведено нараду з представниками обласного Управління лісового та мисливського господарства, Держекоінспекції, Департаменту екології та природних ресурсів, Юридичного департаменту ОДА.

«По-перше, з метою перевірки достовірності даних, наведених у проєктах лімітів, ми подали запити до господарств, щоб вони надали договори, на підставі яких користуються землями для мисливських потреб. По-друге, аби підтвердити, чи потрібно відображати в реєстрі та реєструвати таке право, вирішили направити звернення від облдержадміністрації в Держгеокадастр як основний орган у сфері регулювання земельних відносин, Мінекоенерго та до Мін’юсту як утримувача реєстру речових прав на нерухоме майно й для тлумачення чинного законодавства. Чекаємо відповідей на запити, – розповів Євген Греков. – Перевірка достовірності даних, зазначених господарствами в проєктах лімітів – це вимога закону, яка має забезпечити обґрунтоване використання природних ресурсів. Прагнемо, щоб господарства працювали чесно. Якщо використовуєте державні природні ресурси, то робіть це законно і сплачуйте відповідні кошти. Нічого, крім дотримання чинного законодавства, ми не маємо на увазі. Наша мета – навести лад у сфері мисливського господарства. Якщо встановимо, що земельні ділянки мають реєструватися, а в жодному з господарств вони не зареєстровані, то можемо виступати ініціаторами процесу внесення змін до законодавства».

Представники мисливських господарств, які взяли участь у зустрічі, зазначили, що відсутність погоджених лімітів ставить під загрозу сезон полювання. Поінформували, що договори, укладені з державними лісогосподарськими підприємствами на використання лісових угідь для ведення мисливського господарства, вони мають і готові їх копії надати в ОДА. Учасники наради погодили кінцевий термін подачі цієї інформації – до кінця робочого дня 12 березня. Потім її проаналізують, і робота з погодження лімітів буде продовжена. Відповідно й необхідні документи зможуть бути своєчасно подані на подальше погодження в профільне міністерство.

Євген Греков також зазначив, що з метою оперативного реагування на виклики у сфері ведення мисливського господарства створять профільну робочу групу, до складу якої увійдуть представники громадськості від мисливських господарств на території області, Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Держекоінспекції, обласного управління лісового та мисливського господарства тощо.

 

Фото: http://www.adm-pl.gov.ua

Система Orphus