Ви тут:
здоров’я Суспільство Україна 

На Сумщині ввели обмеження на проведення масових заходів

На Сумщині ввели обмеження на проведення масових заходів

У Сумах під керівництвом міського голови Олександра ЛИСЕНКА відбулось засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому визначалися із заходами щодо недопущення занесення та поширення на території міста коронавірусної інфекції COVID-19.

Про це повідомили у Сумській міській раді.

«Ми маємо справу з інфекцію, яка ще не дуже вивчена у світі. На сьогодні немає вакцини проти цього вірусу, але над цим вже працюють. Запевняю, що міська влада робить усе можливе, аби не допустити поширення інфекції у Сумах, – зазначив міський голова. – Але й кожен сумчанин повинен розуміти свою відповідальність, бути обачливим, зберігати спокій. Ми маємо зорганізуватися та дотримуватися усіх превентивних заходів та рекомендацій медиків».

Про заходи щодо запобігання поширення інфекції детально розповів директор ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» Володимир ЗБАРАЖСЬКИЙ.

Заслухавши фахівців, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила низку заходів щодо недопущення коронавірусної інфекції COVID-19 у Сумах:

  • встановити режим підвищеної готовності для усіх підрозділів міської ради на період ризику розповсюдження коронавірусної інфекції;
  • обмежити проведення нарад, конференцій та засідань за участю великої кількості осіб (за можливості здійснювати їх з використанням засобів електронного дистанційного зв’язку);
  • обмежити проведення культурних, спортивних та інших масових заходів до покращення епідемічної ситуації з захворюваності на коронавірусну інфекцію.

Також, згідно з рішенням комісії, відзавтра у навчальних закладах міста мають забезпечити дезінфекційними засобами та засобами особистого захисту.

Відділ транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг контролюватиме проведення дезінфекції в комунальному та приватному пасажирському транспорті.

Сумчанам комісія рекомендувала обмежити відвідування місць великих скупчень людей та користування пасажирським транспортом з метою запобігання поширення коронавірусної інфекції COVID-19 контактним та краплинним шляхом.

Керівникам організацій, підприємств та установ приватної та комунальної власності, рекомендовано дотримуватися стандартних рекомендацій для профілактики захворювання на COVID-19 та недопущення до виконання обов’язків працівників із симптомами гострих респіраторних захворювань, особливо у сфері обслуговування населення.

Також буде введено обмежувальні заходи у стаціонарних відділеннях лікувально-профілактичних закладів стосовно відвідувань госпіталізованих хворих, у тому числі – дітей, вагітних, роділь та породіль.

Система Orphus