Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині засудили та амністували анестезіолога, через якого померла 19-річна пацієнтка

На Полтавщині засудили та амністували анестезіолога через якого померла 19-річна пацієнтка

28 лютого було ухвалено вирок суду, яким лікаря визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 140 Кримінального кодексу України, і призначено йому покарання у вигляді 2 років позбавлення волі.

Про це повідомляє “Судова влада України”.

На підставі статті 1 пункту “в” Закону України “Про амністію у 2016 році” було вирішено звільнити його від відбування призначеного за цим вироком покарання у зв’язку з амністією.

Стягнуто з обвинуваченого на користь держави витрати на залучення експерта в сумі 4 874 гривні.

Судом установлено, що 28 липня 2015 року до приймального відділення Третьої міської лікарні Кременчука звернулась дівчина, 1995 року народження, зі скаргами на біль у животі, підвищення температури тіла. У приймальному відділенні її оглянув лікар-хірург, після чого пацієнтку госпіталізували до хірургічного відділення з діагнозом “гострий апендицит” для проведення оперативного лікування.

Пізніше, пацієнтку оглянув черговий лікар-анестезіолог – нині обвинувачений. Чергова сестра медична-анестезистка в операційній виконала попередню медикаментозну підготовку пацієнта. Обвинувачений застосував апарат штучної вентиляції легень (далі ШВЛ).

При цьому лікар всупереч вимогам Інструкції лікаря-анестезіолога не перевірив правильність під’єднання апарату ШВЛ до системи газопостачання та не виявив факт під’єднання до апарату ШВЛ балону з інертним газом “аргон”, внаслідок чого замість “Кисню” хворій подавався інертний газ “Аргон”, через що стан пацієнтки почав погіршуватися і вона померла. Оперативне втручання хворій розпочато не було.

Згідно з експертними висновками, отриманих в рамках кримінального провадження, смерть пацієнтки настала від гострої асфіксії внаслідок недостачі кисню в повітрі замкнутого простору (застосування замість кисню, інертного газу “Аргон”).

Обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення визнав повністю, щиро розкаявся у тому, що настали такі наслідки. Захисник подала клопотання про застосування амністії, яке підтримав обвинуваченим.

Прокурор не заперечив проти застосування амністії відносно обвинуваченого.

Дослідивши представлені суду докази у їх сукупності та взаємозв’язку, суд дійшов висновку винуватість лікаря у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення.

Обставинами, що пом’якшують покарання обвинуваченого, суд визнав щире каяття. Обставин, які обтяжують покарання обвинуваченого судом не встановлено.

“Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука протягом 30 днів з дня його проголошення. Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи – №524/9371/19”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Freepik

Система Orphus