Ви тут:
Суспільство Україна 

На полігоні триває посилена підготовка цьогорічних випускників Національної академії сухопутних військ

На полігоні триває посилена підготовка цьогорічних випускників Національної академії сухопутних військ

Вже традиційно, за декілька місяців до випуску, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки розпочалися практичні заняття з курсантами четвертого курсу видового військового вишу.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

Так, зокрема, вихованці факультету бойового застосування військ відточують свої навички в управлінні вогнем механізованого взводу в обороні вдень.

Під час цих занять вони відпрацьовують питання виявлення та знищення дрібних груп противника та розвідки, знищення ворога, який розгортався для проведення наступу та на передньому краї, а також знищення противника, який вклинився у оборону.

Крім того, під час виконання цієї вправи курсанти повинні закріпити свої практичні навички у поданні команди на відкриття вогню для знищення противника, правильній подачі цілевказання, а також у вмінні стежити за розходом боєприпасів.

За словами керівника занять старшого викладача кафедри вогневої підготовки підполковника Андрія Коновалюка, майбутніх офіцерів вчать виключати шаблонні дії, для чого активно запроваджується досвід АТО/ООС. Також викладачі заохочують курсантів виявляти ініціативу відповідно до обстановки, що склалася.

“Вогник в очах у курсантів є, адже вони розуміють, що їхні практичні навички будуть потрібні не на полігонах, але й, в першу чергу, під час виконання бойових завдань, — зазначив підполковник Андрій Коновалюк. — Це все спонукає до бажання отримати якомога більше знань, закріпити їх на практиці як для того, щоби потім не було соромно перед своїми підлеглими, так і для того, щоби вміти зберегти життя своїх солдат на полі бою”.

Ці заняття є доволі інтенсивним для курсантів, які не приховують зацікавленості у закріпленні своїх знань.

“Під час виконання вправи наше головне завдання, насамперед, не знищити якомога більше цілей, а показати свої навички у керуванні взводом та відділеннями, — розповів курсант Євгеній Семенчук. — Загалом, вважаю, що на оцінку «добре» я підготовлений, але, звичайно, є певні недоліки, які є ще час усунути”.

Варто зазначити, що під час занять майбутні офіцери використовують не лише старі, але й нові, модернізовані та вдосконалені силами вітчизняного ОПК зразки озброєння.

“Сьогодні я був у ролі кулеметника, й мав змогу працювати з модернізованим кулеметом Калашникова. Він доволі зручний, і на мою думку, кращий за радянський аналог, адже у ньому є планка Пікатіні, змінено приклад та рукоятку, а також замінено короб з металічного на брезентовий, що дозволяє при пересуванні зменшити шум”, — зазначив Євгеній Семенчук.

“Польовий вишкіл для курсантів-випускників триватиме ще декілька тижнів. За цей час майбутні офіцери пригадають все, чому вчились впродовж майже чотирьох років, а також опанують нові знання та навички, які стануть їм у нагоді під час служби вже у якості командирів на офіцерських посадах”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Міноборони

Система Orphus