Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Миргородському краєзнавчому музею хочуть присвоїти ім’я Опанаса Сластіона

Миргородському краєзнавчому музею хочуть присвоїти ім’я Опанаса Сластіона

1 травня цього року  виповнюється 100 років з часу відкриття Миргородського краєзнавчого музею. В зв’язку з цим адміністрація та трудовий колектив музею, громадськість міста ініціювали питання щодо присвоєння закладу імені Опанаса Сластіона.

Нині триває громадське обговорення, а в Миргородському краєзнавчому музеї триває збір підписів членів миргородської громади на підтримку цього рішення, йдеться на сайті Миргородської міської ради.

Як відомо, Опанас Сластіон був ініціатором створення Миргородського краєзнавчого музею, по-суті, його першим директором на громадських засадах; його особиста колекція старожитностей лягла в основу фондового зібрання музею. Ім’я О.Г.Сластіона відоме далеко поза межами України, його заслуги перед миргородською громадою безсумнівні. На пошанування його імені в Миргороді є вулиця Сластіона, на приміщеннях Миргородського краєзнавчого музею та Миргородського художньо-промислового коледжу ім. М.В.Гоголя ПНТУ ім. Кондратюка встановлені меморіальні дошки, а також на будинку, де проживав О.Сластіон. Звичайно, що було б логічно і справедливо у рік 100-річного ювілею закладу, присвоїти Миргородському краєзнавчому музею, засновником якого він, по-суті був, ім’я О.Г.Сластіона.

 

 

 

 

ФОТО: mistaUA

Система Orphus