Ви тут:
здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Ми працюємо єдиною командою, – Віктор Лисак про готовність лікарень до COVID-19

Ми працюємо єдиною командою, – Віктор Лисак про готовність лікарень до COVID-19

Медичні заклади області готові до надання допомоги хворим й особам із підозрою на COVID-19: 17 інфекційних відділень обладнано боксами для лікування хворих інфікованих коронавірусом.

У Полтавській області створено  і працює оперативний  штаб з протидії коронавірусу. Його очолює  голова Полтавсько ОДА Олег Синєгубов. Обласна влада додатково виділила півтора мільйона гривень для поповнення резерву виробів медичного призначення. Прийнято рішення доплачувати надбавки до заробітної плати медичним працівникам, які задіяні у ліквідації інфекції, повідомляють у НСЗУ.

Медичні заклади області готові до надання допомоги хворим й особам із підозрою на коронавірус. В області 17 інфекційних відділень на 427 ліжок обладнано боками для лікування хворих інфікованих коронавірусом.

Допомагає у боротьбі з пандемією коронавірусу й бізнес. Підприємці перераховують кошти на потреби медзакладів, закуповують необхідне обладнання та лікарські засоби.

«Ми працюємо єдиною командою. У районах визначили інфекційні лікарні та бригади екстреної швидкої допомоги, які будуть викликатися в разі зараження COVID-19. Проаналізували, що потрібно, проводимо постійно моніторинг. Лікувальні заклади області мають 308 апаратів штучної вентиляції легень. 176 – у реанімаційних відділеннях, решта – в операційних та інших. Зайнятість апаратів – близько 25-30 відсотків. Є вільні апарати, їх достатньо. Крім того, працюють і над їх оновленням. Найближчим часом в область надійдуть близько 2000 експрес-тестів на COVID-19. Загалом їх замовили майже 10 тисяч. Ними, насамперед, забезпечать обласну інфекційну лікарню, бригади екстреної медичної допомоги. У регіоні розроблено план перепрофілювання медичних закладів, щоб, за потреби, приймати таких пацієнтів  Кожна лікарня має перепрофілювати 70% ліжкового фонду. Запроваджуємо моніторинг пацієнтів з пневмоніями. На сьогодні у Полтавській області – 167 пацієнтів з пневмоніями. З них – 11 перебувають у відділеннях з інтенсивним спостереженням. Ведемо моніторинг щодо наявності медичного обладнання, лікарських препаратів на ринку для контролю забезпечення. Ми разом з бізнесом дуже жорстко контролюємо цінову політику в аптечних закладах. Отже, всі об’єдналися у спільній справі», – директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Система Orphus