Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Місцеві вибори мають відбутися вчасно, – Олександр Біленький

Місцеві вибори мають відбутися вчасно, – Олександр Біленький

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький вважає, що місцеві вибори мають бути проведені відповідно до запланованих дат. Скасовувати чи переносити їх, вважає він, не доцільно.

Про це Олександр Біленький написав на свой сторінці у Facebook.

“Вибори. Децентралізація. Всьо? Як це можна назвати? Спочатку Президент, натякаючи на дострокові місцеві вибори, говорить, що розслаблятись не потрібно. Ок, ми так і вчинили. Далі. Скоро рік, як з кожної праски звучать категоричні заяви про органи місцевого самоврядування – то вони «усі там порохоботи», то створюють гуртки за регіональними феодальними партійними інтересами, однозначно усі корупціонери і тотальна більшість – непрофесіонали…Особиста справа кожного політика брати чи не брати участь у місцевих виборах. Але вони зобов‘язані відбутися вчасно”, – написав він.

Нагадаємо, 1 січня 2020 року вступив у силу Виборчий кодекс, а Закон «Про місцеві вибори» практично втратив чинність. Апробувати Виборчий кодекс, як планувалося, українці мали на місцевих виборах – 25 жовтня цього року.

Серед нововведень зокрема повернення мажоритарки на місцевий рівень (для громад до 90 000 виборців), це зменшить партизацію місцевої влади. Також з’являється новий формат бюлетеня, а кандидати не можуть балотуватися, до прикладу, на посаду міського голови та одночасно боротися за мандат депутата. Окрім того, вперше внутрішньо переміщені особи отримують право змінити свою виборчу адресу і на цій підставі брати участь у місцевих виборах.

Система Orphus Поделиться на fb