Ви тут:
Суспільство Україна 

Мінцифра запускає три цифрові додатки для боротьби з коронавірусом

Мінцифра запускає три цифрові додатки для боротьби з коронавірусом

Цифровізація проти коронавірусу. У Міністерстві та Комітеті цифрової трансформації України вивчили досвід застосування цифрових інструментів для запобігання поширенню коронавірусу – Ізраїль, Польща, Південна Корея, Італія, Японія, Китай, Австралія тощо.

Про це інформує пресофіс відомства.

“Наступного тижня Мінцифра запускає одразу три інструменти:

– Мобільний застосунок для контролю за дотриманням карантину чи самоізоляції. Ні, ми не будемо стежити за громадянами: обов’язковий контроль для хворих та добровільний для самоізольованих через зняття у випадковий період часу геолокації та FaceID. Інакше епідемію не зупинити. Перевага – застосунок дозволятиме можливість замовляти хворим продукти та ліки онлайн, повідомляти про стан здоров’я тощо.

Також у Дії з’явиться можливість моніторити можливий контакту з хворим. Ідея полягає у створенні широкої мережі qr-кодів у магазинах, аптеках, таксі тощо. Маючи застосунок Дія, ви добровільно зможете сканувати коди: так, ми зможемо вас попередити про можливий контакт з хворим. Жодного стеження, лише турбота про вашу безпеку.

– Запускаємо онлайн-челендж #HackCorona in Ukraine – національний конкурс проєктів та ідей від громадян. Челендж спрямований на боротьбу з епідемією та підтримкою українців у цей непростий час. Найкращі ідеї отримають фінансування на реалізацію. Проєкти фінансуватимуться коштом міжнародної технічної допомоги. Це шанс кожного стати героєм та долучитися до порятунку українців. До журі челенджу увійдуть топ-українські новатори та представники міжнародних донорів.

– Створюємо онлайн-платформу безкоштовних послуг для бізнесу. Сьогодні соціально відповідальний бізнес пропонує багато безкоштовних послуг для громадян на період карантину. Ми плануємо зібрати всі послуги на одній платформі для зручності українців.

Єднаймося в боротьбі за життя та здоров’я, переможемо хворобу разом із цифровими технологіями. Будьте здорові!”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Мінцифра

Система Orphus