Ви тут:
Суспільство Україна 

Куди зникла готівкова валюта з банків: відповідь Нацбанку

Куди зникла готівкова валюта з банків: відповідь Нацбанку

У Національному банку України пояснили, з чим пов’язаний дефіцит готівкової іноземної валюти у банківських відділеннях. Зокрема, у Нацбанку зазначають, що через панічні настрої, викликані пандемією коронавірусу, а також через зростання офіційного курсу валют українці масово почали скуповувати іноземну валюту.

Про це інформує Hromadske.ua.

За розрахунками НБУ, протягом 10-16 березня українці купили на валютному ринку на 300 мільйонів доларів більше, ніж продали.

Водночас основним джерелом поповнення готівкової валюти для банків є завезення валюти пасажирськими літаками з-за кордону. Через заборону на проведення міжнародних авіаперевезень у банків зникла можливість завезення готівкових доларів та євро до України.

“Ситуація з розгортанням коронавірусу вплинула на польоти пасажирських авіакомпаній. Українські банки поповнювали каси через транспортування готівки пасажирськими авіарейсами. Сьогодні ми бачимо обмеження цих рейсів. Тому банки зіткнулися, з одного боку, зі значною купівлею валюти фізичними особами…, а з іншої — на сьогодні доставка валюти літаками має певні перешкоди”, — зазначив під час брифінгу заступник голови Національного банку Олег Чурій.

Водночас у Нацбанку запевняють, що безготівкової валюти в Україні більш ніж достатньо. Так, на рахунках банків наразі перебуває близько 9 мільярдів доларів іноземної валюти (у доларовому еквіваленті).

“Наразі Нацбанк спільно з банківськими відділеннями шукають шляхів завезення готівкової валюти до України. Наразі банки та НБУ вже знайшли альтернативний шлях постачання валюти до України і незабаром очікують на її прибуття до України”, – йдеться у повідомленні.

До слова

Як повідомляє Epravda.com.ua станом на 11:15 17 березня курси валют на міжбанку були наступними:

Долар США – 27,00 – 27,02 гривні;

Євро – 29,99 – 30,01 гривні;

На готівковому ринку котирування гривні до долара становлять 27,11 – 28,36 гривні. Євро купують по 29,91 гривні, продають по 31,45 гривні.

На “чорному” ринку долар торгується по 27,94 – 28,86 гривні, євро – 30,43 – 31,52 гривні.

Фото: Нацбанк

Система Orphus