Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Кожна людина матиме можливість отримати допомогу навіть у найвіддаленіших куточках області, – Іван Вигівський

Кожна людина матиме можливість отримати допомогу навіть у найвіддаленіших куточках області, – Іван Вигівський

Про цілі проєкту «Поліцейський офіцер громади» та про умови створення безпекового середовища йшлося на семінарі, що відбувся сьогодні у Главку поліції Полтавщини.

Про це повідомляє пресслужба ГУ НП в Полтавській області.

Превентивний проєкт Національної поліції, що вже успішно діє на території семи регіонів держави, презентували представникам 56 об’єднаних територіальних громад і керівникам районних підрозділів поліції області.

Під час заходу розглянули переваги проєкту на прикладі інших регіонів, обговорили досвід територіальних громад Полтавщини, на території яких вже працюють поліцейські станції, розглянули проблемні питання та висловили пропозиції.

Іван Вигівський, очільник поліції Полтавщини, акцентував увагу на ключових елементах безпекового проєкту, що дозволить реалізувати стратегічні цілі та пріоритетні завдання поліції. З-поміж них:

– створення у населених пунктах «поліцейських станцій»;

– удосконалення оперативного реагування нарядів поліції на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення та інші події;

– цифровізація робочих процесів дільничних офіцерів поліції, що передбачає впровадження цифрових технологій для покращання ефективності його діяльності (планшети для отримання завдань від диспетчера Центру «102», цифрові бази даних, доступ до системи відеонагляду);

– упровадження мобільних логістичних пристроїв для оформлення адміністративних матеріалів в електронному вигляді;

– забезпечення в майбутньому можливості введення системи автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху.

Олексій Манжиєвський, заступник начальника поліції Полтавщини, зупинився на основних перевагах поліцейської станції для громади. Серед них, насамперед, зменшення часу реагування дільничного на звернення і повідомлення громадян. По-друге, це – можливість детально вивчати проблеми на місці, що зумовлює прийняття об’єктивного рішення. А також підзвітність офіцера перед громадою.

Про проєкт «Поліцейський офіцер громади»

Поліцейський офіцер не залишає селища без зайвої потреби. Саме тут він розпочинає свій робочий день, а його тривалість залежить від оперативної обстановки і невідкладних справ. Дільничний звітує перед громадою про результати діяльності із забезпечення безпеки і правопорядку на території обслуговування.

Офіцер поліції повинен:

– підтримувати постійний контакт з жителями,

– щоденно моніторити стан правопорядку на території,

– своєчасно реагувати на проблеми громади,

– запобігати вчиненню правопорушень.

У відборі кандидатів на цю посаду братимуть участь представники Національної поліції і громади. Останні матимуть можливість особисто поставити запитання кандидатові на посаду офіцера.

Обрані кандидати будуть проходити спеціальний курс підготовки тривалістю 2,5 місяці, розроблений міжнародними та українськими експертами з правоохоронної діяльності (зі збереженням поточної посади і зарплати).

Фото: ГУ НП в Полтавській області

Система Orphus