Ви тут:
здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Коронавірус: на Полтавщині перевірять громадський транспорт щодо проведення профілактичної дезінфекції

Коронавірус: на Полтавщині перевірять громадський транспорт щодо проведення профілактичної дезінфекції

10 березня відбулося засідання тимчасової обласної протиепідемічної комісії з питань запобігання занесенню і поширенню на території області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV.

На ньому обговорили, які заходи проводять профільні підрозділи і служби у цій сфері.

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак поінформував, що медичні працівники повністю забезпечені захисними окулярами й рукавичками на понад 100 відсотків. Майже втричі збільшилася кількість одноразових костюмів біозахисту, повідомляють у Полтавській ОДА.

Віктор Лисак звернувся до очільників ОТГ, РДА, міських голів щодо забезпечення медиків респіраторами класу захисту FFP2. Нині таких пристроїв майже 3 тисячі, але потрібно більше.

За словами директора ДОЗ ОДА, в області 639 інфекційних ліжок, 241 боксоване ліжко. Крім того, є 98 окремих боксів для одномісного розміщення хворих.

«Основна інституція, визначена для ізоляції й надання медичної допомоги, – обласна клінічна інфекційна лікарня. Її готовність перевірили за дорученням головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, – сказав Віктор Лисак. – 12 березня плануємо провести командно-штабне навчання із залученням сил і засобів ДСНС, поліції, служби транспорту, медиків щодо реагування на імовірний випадок виявлення інфекції. У нас має бути чіткий план перепрофілювання ліжкового фонду для надання допомоги».

В.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Віктор Стеблянко поінформував, що внесені зміни в регламент закупівель. На Prozorro інформація вже розміщена. 11 березня відбудеться відкриття пропозицій.

«На 400 тисяч гривень закуповуємо матеріальний резерв із подальшою передачею медичних засобів у Полтавський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф й обласну інфекційну лікарню», – сказав Віктор Стеблянко.

Додав, що в райони й об’єднані територіальні громади надішлють пропозиції щодо проведення штабних тренувань із реагування на можливе виявлення осіб, які контактували з хворим, або інфікованих.

Начальник Управління інфраструктури ОДА Сергій Марчишинець сказав, що проводиться дезінфекційна обробка залізничних вокзалів, автостанцій і транспортних засобів.

Завідувач відділення дезінфектології ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» Петро Маційчук розповів про рекомендації ВООЗ щодо проведення дезінфекційних профілактичних заходів із недопущення поширення випадків COVID-19.

«У місцях скупчення людей – ринках, супермаркетах, автовокзалах, залізничних вокзалах, кафе, міському транспорті – потрібно проводити профілактичну дезінфекцію. Керівники установ, організацій і транспортних підприємств несуть персональну відповідальність за профілактичну дезінфекцію, яку здійснюють їхні працівники. У торгових центрах, супермаркетах, вокзалах вологе прибирання всіх приміщень із використанням дезінфекційних засобів потрібно проводити не менше 3 разів за зміну з ретельним провітрюванням. У міському транспорті необхідно здійснювати дезінфекційну обробку після закінчення робочої зміни й висадки пасажирів, а протягом дня – вологе прибирання. Водіїв і кондукторів транспортних засобів потрібно забезпечити респіраторним і спиртовим антисептиком на одну особу за зміну», – поінформував Петро Маційчук.

Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко розповіла про інформаційно-роз’яснювальну роботу в області. Зазначила, що в регіоні забезпечено розповсюдження понад 21 тисячі примірників інформаційних матеріалів, розрахованих для населення та медичного персоналу. В місцевих медіа регулярно оприлюднюються тематичні публікації. Медичні працівники, фахівці Департаменту охорони здоров’я ОДА, науковці УМСА беруть участь у програмах на регіональних телеканалах. Крім того, на вуличному екрані і в соціальних мережах забезпечено трансляцію відеороликів щодо захисту від інфекції. Відповідну роботу продовжать.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов дав доручення очільникам РДА активно включитися в роз’яснювальну роботу, координувати діяльність з органами місцевого самоврядування.

«Усіх автоперевізників потрібно перевірити, чи дійсно вони проводять дезінфекцію», – наголосив Олег Синєгубов.

Очільник області звернувся до ДСНС і поліції, щоб вони за необхідності подали інформацію щодо потреби в додатковому оснащенні.

 

Фото: http://www.adm-pl.gov.ua

Система Orphus