Ви тут:
Суспільство Україна 

Контрабанда масок стала популярнішою за цигарки, – Нефьодов

Контрабанда масок стала популярнішою за цигарки, – Нефьодов

На тлі поширення викликаної коронавірусом хвороби COVID-19 медичні маски стали найпопулярнішим товаром для контрабанди з України. Про це на пресбрифінгу в понеділок, 16 березня, заявив глава Державної митної служби (ДМС) Максим Нефьодов.

Про це повідомляє DW.

“У нас за ці вихідні маски стали найпопулярнішим товаром для контрабанди, більше навіть, ніж сигарети”, – поінформував Нефьодов.

Очільник ДМС зазначив, що його відомству вдалося зупинити незаконне вивезення за кордон 135 тисяч медичних масок різних видів.

“На Ягодині зупинили вивіз 20 тисяч масок, схованих в обшивці авто. На Шегинях затримали 28 тисияч масок, якими напакували весь салон авто. На Рава-Руській громадянин Польщі намагався вивезти 11 тисяч масок. В Херсонському аеропорту зупинили вивіз 21 тисяч масок, які могли полетіти в Ізраїль. І знову таки на Ягодині зупинили вивезення 50 тисяч масок до Швейцарії”, – повідомив Нефьодов.

За його словами, ситуація з пересуванням товарів через кордон перебуває під контролем. При цьому оформлення гуманітарної допомоги перебуває в пріоритеті.

Питання скупчення автомобілів на кордоні вирішується в ручному режимі, а митниця кожні шість годин оновлює інформацію про роботу пунктів пропуску, додав Нефьодов.

Українська влада планувала закрити на час карантину 107 пунктів пропуску на кордоні України з 230. Однак, за словами голови ДМС, зараз не працюють лише 94 пункти.

“Нефьодов також розповів, що персонал з закритих об’єктів перерозподілили між тими пунктами, що продовжують роботу, а тих співробітників, чия робота не є критичною для оформлення товарів, перевели на роботу в домашніх умовах”, – йдеться у повідомленні.

Фото: DW

Система Orphus