Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Кому і як варто постувати: настанови на Великий піст

Кому і як варто постувати: настанови на Великий піст

Початок Великого посту цього року припадає на понеділок 2 березня, а завершиться в суботу 18 квітня. Великий піст є найсуворішим та найголовнішим постом, у період якого варто утримуватися від веселощів, радощів і приділити час на духовний розвиток. Мета посту – очищення душі через молитву й обмеження у їжі. 

Проте, помиляється той, хто вважає, що піст полягає лише в утриманні від їжі. Справжній піст, – учить святитель Іван Золотоустий, – це незлобливість, утримання язика, відкидання гніву, приборкання пожадливості, припинення наклепів, брехні й порушення обіцянок. 
“Значення посту полягає не у стриманості від їжі, а в усуненні гріхів. І хто обмежує піст тільки стриманістю в їжі, той властиво безчестить його. …. Що за користь, коли ми стримуємося від птиць і риби, а гриземо і з’їдаємо братів», –  Святий Іоан Золотоустий. 
«Справжній піст – це віддалення від себе злого, здержливість язика, стримання себе від гніву, здавлення в собі лихих пожадань, обмови, брехні, кривоприсяги. Бути вільним від тих речей – це справжній піст. І саме в цьому лежить добро посту», –  Святий Василій Великий. 
Хто може не тримати піст?
Посту дотримуються всі вірні Православної Церкви. Якщо є проблеми фізичні чи духовні (хвороби), духівник (священик) може благословити послаблення посту, тільки в конкретному випадку. Або ми самі вибираємо для себе піст, можливий тільки для нас. Дуже важливо дотримати покладену на себе обітницю протягом усього посту. 
Як постувати дітям?
Відношення до дітей у Церкви особливе. Сам Господь Ісус Христос сказав щодо дітей: «… не забороняйте їм приходити до Мене, бо для таких є Царство Небесне» (Єв. Мт.9.38). 
Дітям Церква послаблює піст, а в якій мірі – вирішують батьки. Важливо, щоб сама дитина поклала на себе обов’язок посту, це не тільки стримування від їжі. Є багато різних морально-етичних правил, які дитина порушує – поведінки, послуху старшим, навчання, виконання домашніх обов’язків і інше. Можна заборонити на цей час захоплення, що межують або стають пристрастями, – комп’ютер, телевізор, мобільний телефон і т.д. Мала дитина з допомогою батьків (тільки не насильно), а старша сама, може вирішити від чого відмовитися, що змінити, над чим працювати, щоб викорінити все шкідливе в своєму житті заради Христа.  
«Їжа не наближає нас до Бога, бо коли не їмо, нічого не втрачаємо, і коли їмо нічого не набуваємо» (1 Кор. 8.8). 
поширити новину: