Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ припинила своє існування

Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ припинила своє існування

Собор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ оголосив про її самоліквідацію

18 березня 2020 р. відбувся ХХХІ єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ). Утворена 27 липня 1942 р. й відроджена 1992 р., Харківсько-Полтавська єпархія у зв’язку з розколом в УАПЦ була змушена зареєструвати 2006 р. власний статут із додатком «оновлена». З 1993 р. єпархію очолює владика Ігор (Ісіченко).

З огляду на карантин собор проходив у формі відеоконференції. Харківські делеґати зібралися в єпархіяльному управлінні – консисторії. 

Собор ухвалив рішення припинити діяльність єпархії як самостійного релігійного об’єднання та зняти з реєстрації її статут, повідомляє сайт єпархії. 

До учасників звернувся архиєпископ Ігор з заявою про те, шо він складає з себе обов’язки єпархіяльного архиєрея. Собор ухвалив зберегти за владикою Ігорем ці повноваження до завершення ліквідації єпархії та припинення діяльности консисторії.

Було схвалено рішення загальних зборів Колеґії Патріярха Мстислава та Свято-Дмитрівського катехитично-пастирського центру, які пройшли 15 березня 2020 р., про їхнє входження до складу Харківського екзархату Української Греко-Католицької Церкви. Собор схвалив також рішення консисторії про передачу прав засновника Бібліотеки ім. прп. Венедикта Нурсійського Харківському екзархатові УГКЦ. Харківському крайовому братству апостола Андрія Первозваного та парафіяльним громадам, що входили до складу Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (о), було рекомендовано внести зміни до статутових документів у зв’язку зі зміною юрисдикційної належности.

Система Orphus