Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Карантин: як “не з’їхати з глузду”, працюючи вдома з дітьми

Карантин: як “не з’їхати з глузду”, працюючи вдома з дітьми

Не всі батьки були готові до карантину в Україні. Тож, тепер їм доведеться працювати у компанії дітей, які постійно прагнуть уваги дорослих.

Як сказала журналістка Зоуї Вілямс, “працювати вдома й піклуватися про дітей водночас – це шлях до біди,” повідомляє 24 канал.

Адже робота вдома з дітьми – це: довший робочий день (принаймні, на кілька годин точно), вимушена робота пізно ввечері, вночі та вдосвіта та почуття провини за те, що не приділяєш достатньо часу ні дітям, ні роботі.

Так, одна американка Карен Елперт розповіла, як вона доглядала за дітьми і працювала одночасно.

“Бути мамою, яка працює, чи бути домогосподаркою, яка сидить удома з дітьми – шалено важко. Але бути мамою, яка працює-вдома-з-дітьми, важко зовсім по-іншому. Це означає ігнорувати свою дитину і весь день почуватися так, ніби ти її підводиш. Кожен день я мусила казати своїм дітям відчепитись від мене”, – пише вона.

Як працювати та доглядати за дітьми одночасно

  • Поясніть дитині ситуацію

Якщо дитина вже розуміє слова, вона може зрозуміти, що ви мусите присвятити певний час роботі. Звісно, це не змусить її сидіти тихо, але ваша періодична незалученість у спілкування буде для неї менш драматичною.

  • Поясніть, що таке робота

“Мама/тато не працює, а просто сидить за ноутбуком” – так це може бачити ваша дитина. Зробіть для неї це зрозуміліше: покажіть текст, робочі файли для монтажу відео тощо. Деякі діти охоче бавляться в роботу поруч із дорослими.

  • Домовтеся про поведінку в надзвичайних ситуаціях
  • Робоче місце і робочий одяг

Робота вдома з дітьми спокушає валятися з ноутбуком посеред іграшок на підлозі дитячої кімнати, цілий день ходити в піжамі й навіть не розчісуватися. Але це погана ідея, тому що це самоорганізація – поки ви в трусах чи в піжамі, вам важче зібратись.

До того ж, це ваш образ в очах дитини: якщо ви в піжамі, важко ставитись до вашої роботи всерйоз. Тому спробуйте облаштувати робоче місце і вдягнутися більш серйозно.

  • Сплануйте день

Якщо це можливо, зробіть це разом із дитиною. Поясніть, що з другої до третьої ви будете займатись своєю справою, а о четвертій влаштуєте ігрові перегони, до прикладу. З часом це може ритмізувати ваше щоденне життя.

“Спочатку бавимось, а потім я працюю” — а не навпаки, хоч вам би, напевно, хотілося спершу попрацювати. Дитина радше дасть вам спокій, якщо ви вже приділили їй увагу.

  • Відокремте роботу від хатніх справ

Коли вам уже пощастило сісти за комп’ютер, поки діти дивляться мультики чи сплять, не перемикайтесь на прання, прасування чи готування їжі. Краще попрацюйте спокійно.

  • Тиха година

Фрілансерка Гезер Левін радить залишити дітям тиху годину — час, коли бавляться без галасу й наодинці. Для цього можна, наприклад, мати коробку з ексклюзивними іграшками.

Чи можна дозволяти дітям мультики і ґаджети? Середньостатистична дитина хоче дивитись трохи більше мультиків, ніж їй це дозволяють пересічні батьки.

Якщо ж вам важко й нічого з цих порад не допомагає, просіть про допомогу близьких і друзів — це не соромно. Поясніть вашій подружній парі, коли і скільки часу вам потрібно на роботу, і попросіть узяти турботу про дітей на цей час на себе. Якщо можете – найміть няню.
Система Orphus