Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

До обласного архіву передали фонд місцевого лікаря – хронікера подій Української революції 1917-1921 рр у Полтаві

До обласного архіву передали фонд місцевого лікаря – хронікера подій Української революції 1917-1921 рр у Полтаві

За сприяння кандидата наук з мистецтвознавства Олени Цимбалюк зі Львова у лютому 2020 року остання представниця родини Несвіцьких п. Елеонора, яка кілька тижнів тому відійшла у вічність, передала на зберігання до Державного архіву Полтавської області родинну реліквію – цілісний особовий фонд полтавського лікаря Олександра Несвіцького.

Документи будуть опрацьовані та надійдуть в науковий обіг у 2021 році. 

На початку 90-х років минулого століття на зберігання надійшла сенсаційна знахідка – щоденник полтавського лікаря О. Несвіцького «Полтава у дні революції та період смути 1917 – 1921 роки». До архіву його приніс робітник Микола Пелих, який віднайшов документ у звалищі макулатури однієї із полтавських шкіл та інтуїтивно відчув небуденність своєї знахідки. Зважаючи на те, що документів періоду Української революції 1917 – 1921 років збереглося не так багато, щоденник був виданий та перевиданий, мав великий суспільний резонанс і швидко став бестселером. 

Однак, в архіві не було документів про самого Олександра Несвіцького (1855 – 1942). Після його смерті в часи нацистської окупації родина виїхала з Полтави. Опублікований державним архівом щоденник потрапив до наукового обігу і на початку 2000-х років Несвіцьким, які мешкали у Львові, був переданий екземпляр полтавського видання.

поширити новину: