Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Децентралізація: полтавці долучились до обговорення змін в Конституцію

Децентралізація: полтавці долучились до обговорення змін в Конституцію

29 лютого у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого в Харкові відбулись публічні консультації, де представники Харківської, Сумської та Полтавської  областей обговорили зміни до Конституції України в частині децентралізації.

Полтавщину представили голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, перший заступник голови Дмитро Лунін, голова регіонального відділення Асоціації міст України, міський голова Миргорода Сергій Соломаха, голови Омельницької, Мачухівської, Сергіївської, Лохвицької ОТГ, виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук та інші.

“На місцях ми відчуваємо потребу в таких дискусіях. Виникає дуже багато питань від голів об’єднаних територіальних громад. Постає питання: а що далі? Яким чином рухатись далі і коли буде завершення реформи децентралізації? Завдяки такому майданчику будемо ділитись напрацюваннями і зможемо поінформувати населення щодо тих чи інших напрямків в цьому процесі. Місцеві вибори восени мають проходити за новим адміністративно-територіальним устроєм. Полтавська ОДА вже надіслала Перспективний план до Міністерства розвитку громад та територій і чекає дискусій на найвищому рівні”, – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Представники Полтавщини протягом двох годин дискутували щодо змін в Конституцію України в частині децентралізації. Зокрема, обговорювали права та гарантії місцевого самоврядування (МС), розподілення повноважень між державою та органами місцевого самоврядування (ОМС), фінансовий захист, рівні МС, інститут префектів, систему місцевих органів влади, статуси мера і депутатів.

“Якщо префект потрібний чи не потрібний, то ми повинні розуміти, що нагляд в будь-якому випадку буде. Я вважаю, що префект потрібний, приміром, один на район. Бо він повинен бути наближеним до громад. Він повинен здійснювати наглядову, координуючу, дорадчу й консультативну функції. Як голова ОТГ, я знаю, що потрібна людина, яка б нас збирала, координувала на місцевому рівні. Якщо це робити на рівні області, то префектом буде голова ОДА, а він не зможе звертати увагу відразу на всі громади. Бо Полтавська область, хоч і невелика, але потужна. Адже у кожної громади свої інтереси. Ми хвилюємось, щоб префект не здійснював контролюючої функції”, – розповів голова Сергіївської ОТГ Ігор Лідовий.

Голова Новосанжарської районної ради пропонує внести зміни до Констиутції щодо запровадження дворівневої системи місцевого самоврядування замість нинішньої трирівневої.

“Пропонуємо два рівні місцевого самоврядування: базовий – муніципалітет (ОТГ) та регіон (область).Чому не трирівневий (ОТГ, район, область)? Тому що на субрегіональному рівні відсутні повноваження і ресурси, а набути їх можна лише за рахунок ОТГ. У майбутньому два рівні передбачають взаємозалежність”, – говорить голова Новосанжарської райради Геннадій Супрун.

Також серед пропозицій від полтавських представників є розробити мезанізм реєстрації громад як юридичних осіб, розширення і широке впровадження міжмуніципального співробітництва, префекти для громад, скасування районних рад.

Полтавські представники запропонували свої зміни до Конституції та обрали делегатів на підсумкову зустріч для обговорення змін у частині децентралізації у Києві 10 березня.

 

поширити новину: