Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Депутати Решетилівської райради не допустили на засідання журналістку видання “Решетилівщина.UA”

Депутати Решетилівської райради не допустили на засідання журналістку видання “Решетилівщина.UA”

У четвер, 5 березня, в Решетилівці Полтавської області стався прикрий епізод перешкоджання журналістській діяльності. Журналістку місцевого видання Юлію Грінченко не допустили для висвітлення роботи депутатської групи.

“Я одержала редакційне завдання висвітлити засідання депутатської групи, на якому розглядалося питання про передачу шкільного автобуса на баланс Решетилівської ОТГ. Це питання дуже хвилює батьків та учнів місцевої школи, адже наразі питання про підвезення учнів зависло в повітрі. Але коли я прийшла на засідання, перший заступник голови районної ради Віктор Бережний, запропонував мені залишити приміщення. Він послався на те, що депутати працюють у закритому режимі”, – повідомила Юлія Грінченка.

При цьому, на засідання були запрошені представники колишньої комунальної газети, які перебували в сесійній залі райради.

“На моє прохання дозволити також взяти участь у роботі депутатської групи, присутні депутати почали виявляти невдоволення. Депутат Анатолій Мушта запропонував колегам залишити приміщення сесійної зали і зібратися для обговорення в іншому місці. Щоб не створювати напругу, я була вимушена залишити засідання”, – зазначає журналістка.

В Полтавській обласній організації НСЖУ вважають, що такі дії керівництва та депутатів Решетилівської райради підпадають під ознаки статті 171 КК України.

“Звертаюся до керівництва райради і депутатського корпусу із вимогою пояснити: що це за нова практика вибіркової акредитації журналістів? Сподіваюся, це було випадкове непорозуміння, а не спроба обмежити свободу слова», – зазначив голова Полтавської ОО НСЖУ Євген Лопушинський.

Він також висловив здивування позицією колег, присутніх на засіданні, які не виявили журналістську солідарність, а тихенько спостерігали за тим, що відбувається в сесійній залі.

Фото: Volynnews.com

поширити новину: