Ви тут:
Інтернет-конференція Полтавщина Суспільство 

«Деклараційна компанія 2020»: інтернет-конференція Алли Рябкової

На актуальні запитання на тему: «Деклараційна компанія 2020» під час Інтернет – конференції в ОКІА «Новини Полтавщини» відповіла в.о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алла Рябкова.

Яким чином у податковій декларації про майновий стан і доходи вказується сума іноземних доходів, отриманих фізичною особою з джерел за межами України?

Сума іноземних доходів вказується фізичною особою у рядку 10.7 розділу ІІ «Доходи, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу» податкової декларації про майновий стан і доходи.

У графі 3 рядка 10.7 декларації вказується сума іноземних доходів, перерахована у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів;

у графі 6 рядка 10.7 декларації вказується сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету;

у графі 7 рядка 10.7 вказується сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету.

Також слід зазначити, що у графі 2 рядка 10.7 зазначається назва країни, з якої отримано іноземні доходи, та назва валюти.

Що є базою оподаткування ПДФО для доходів, які отримані платником податку в іноземній валюті?

Базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб для доходів, які отримані платником податку в іноземній валюті, є ці доходи, проте перераховані у гривню за валютним курсом Національного банку України, який діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів.

За якою ставкою оподатковуються іноземні доходи?

Сума отриманих іноземних доходів включається до загального річного оподатковуваного доходу платника та оподатковується податком на доходи фізичних осіб 18 відсотків та військовим збором 1,5 відсотка.

Який документ повинна надати контролюючому органу фізична особа – резидент, яка отримала іноземні доходи, якщо податки сплачувались за межами України?

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Який документ необхідно отримати у контролюючому органу фізичній особі для підтвердження статусу податкового резидента України?

Для підтвердження статусу податкового резидента України, фізичні особи, які мають право на звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерел у зарубіжній державі, передбаченого відповідними міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування, або на відшкодування уже сплачених податків на території зарубіжної держави згідно з цими міжнародними договорами, отримують в органах ДПС довідку-підтвердження статусу податкового резидента України, затверджену наказом ДПА України від 12.04.2002 № 173.

Дана довідка підтверджує, що особа, яка її отримала, є платником податків в Україні і є резидентом України у розумінні договору про уникнення подвійного оподаткування між Україною і країною, в яку вона подається, тому така особа, у разі отримання доходів з джерел за межами України, зобов’язана оподаткувати іноземні доходи в Україні.

 

поширити новину: