Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Чи шкідливо читати в транспорті

Чи шкідливо читати в транспорті

Багатьом з нас десятки разів говорили не читати в транспорті під час руху, адже це може викликати не тільки головний біль та запаморочення, але й втому очей та погіршення зору. Правда це чи міф?

Читання в рухомому транспорті може викликати напругу очей, адже м’язи втомлюються. На додаток, можуть турбувати такі симптоми: сухі очі; нечіткий зір; спазми очей (сіпання); болі в спині, шиї та плечах.

Ці симптоми зазвичай можна полегшити, або навіть запобігти виникненню втоми очей, розпізнавши обставини, які можуть викликати неприємний стан.

Перше – це яскраве світло або відблиски: на відміну від читання всередині будівлі, читання в автомобілі з більшою ймовірністю піддасть вас впливу яскравого сонячного світла. В результаті, ви будете мружитися під час читання, щоб блокувати надмірне світло. Тому очі швидше втомлюватимуться.

Також занадто тривалий перегляд тексту на цифровому екрані може викликати цифрову напругу очей, навіть якщо ви не подорожуєте. В цілому, смартфони, планшети, електронні книги та комп’ютери змушують ваші очі працювати більше, щоб сфокусуватися.

Біль у спині, шиї та плечах також може бути більш імовірним в автомобілі. Читання традиційної друкованої книги, журналу або брошури також може викликати напругу, особливо під час подорожей. Адже рух машини, потягу або літака змушує книгу тремтіти. 

За матеріалами Opticlub

Система Orphus