Ви тут:
Суспільство Україна 

Чотири пацієнти одночасно: в Одесі тестують клапан для апарату ШВЛ

Чотири пацієнти одночасно: в Одесі тестують клапан для апарату ШВЛ

В Одесі група інженерів і медиків тестує надрукований на 3D-принтері експериментальний клапан, який дозволить підключати до одного апарату вентиляції легень (ШВЛ) чотирьох пацієнтів одночасно. Про це повідомляє співголова Одеського антикризового оперативного штабу боротьби з коронавірусом Андрій Ставніцер у Facebook, інформує “Укрінформ”.

“Прямо в цю хвилину Revel Laboratory в Медичний дім Odrex тестує клапан, який один ШВЛ по суті перетворює на 4. Цей клапан вони надрукували на 3D принтері після тижня розробок і консультацій з міжнародною групою інженерів. Поки все працює”, – написав Ставніцер.

За його словами, “технологію розведення” ШВЛ на двох пацієнтів хлопці побачили в Італії і відразу зв’язалися з виробниками. Швидко з’ясувалося, що просто скопіювати їх не вийде – переважна більшість наших апаратів не такі, як у італійців. Тому Іван Чеботарьов і Давид Ставніцер зібрали по всій планеті зацікавлених інженерів і лікарів, а також долучили до своєї роботи професора анестезіології та інтенсивної терапії Олега Тарабріна. І у них вийшло”.

У разі успіху креслення та інструкції обіцяють викласти у відкритий доступ.

Водночас, один з кращих анестезіологів Одеської дитячої обласної лікарні Євген Глазов відгукнувся скептично про клапан для ШВЛ: поки “те, що на відео, – не більше, ніж цікава поробка…” На його думку, не вирішено багато технічних питань, і це може призвести до смерті пацієнта.

“Інші користувачі соцмереж, які представляються лікарями, зокрема, коментують, що апарат ШВЛ повинен відслідковувати стан пацієнта і “підлаштовуватися” під його зміни. Тобто для використання апарату “для чотирьох” слід дібрати пацієнтів в “однаковому” стані, і у яких збігається динаміка зміни життєвих параметрів, що практично неможливо. У більш різких коментарях радять застосовувати винахід на ляльках Барбі”, – йдеться у повідомленні.

Фото: “Укрінформ”

Система Orphus