Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

63 вчителя початкової школи з Полтавщини пройшли перший етап сертифікації

63 вчителя початкової школи з Полтавщини пройшли перший етап сертифікації

Пілотна сертифікація вчителів початкової школи розпочалася в Україні в 2019 році. Цьогоріч бажання взяти участь у сертифікації-2020 виявили 1711 педагогів з усієї України. Полтавщина увійшла до вісімки областей, які на 100 % заповнили квоту, що становила 69 осіб.

Перший етап сертифікації – незалежне тестування педагогічних працівників – пройшов 29 лютого, повідомляє управління Державної служби якості освіти у Полтавській області. У тестуванні на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка взяли участь 63 вчителя початкових класів, повідомили у Полтавській ОДА.

Тестування складалось із 100 завдань із вибором однієї правильної відповіді. На його виконання учасники мали 180 хвилин. Тести стосувались освітнього процесу, педагогіки партнерства, технологій навчання, освітнього середовища. Результати незалежного оцінювання учасників сертифікації будуть відомі до 16 березня.

Наступний етап – самооцінювання власної педагогічної майстерності шляхом заповнення відповідної анкети. Результати анкетування аналізує Державна служба якості освіти України.

Навесні та восени на вчителів чекає третій (заключний) етап – вивчення експертами практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Однією з важливих відмінностей сертифікації-2020 та пілотної сертифікації-2019 є відсіювання учасників після кожного з трьох етапів. До наступного етапу зможуть пройти тільки ті учасники, які вдало пройшли попередній.

За підсумками успішного проходження сертифікації, вчитель отримує: 20 % надбавку до посадового окладу, автоматичне зарахування чергової (позачергової) атестації з присвоєнням наступної категорії або підтвердженням наявної, можливість залучатися до проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти в якості освітнього експерта. Сертифікат дійний протягом трьох років.

поширити новину: