Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Свято-Успенському соборі Полтави посилили заходи протиепідемічної безпеки

У Свято-Успенському соборі Полтави посилили заходи протиепідемічної безпеки

У зв’язку із запровадженням в Україні карантинних заходів через загрозу поширення коронавірусу та захворювання COVID-19 у Свято-Успенському кафедральному соборі посилено заходи протиепідемічної безпеки. 

Забезпечується використання засобів дезінфекції, зокрема: регулярно дезінфікуються ікони, ручки дверей та приміщення вцілому. З метою убезпечення вірян благословляється шанувати ікони, хрест тощо лише поклоном і молитовним звертанням,  повідомили на сторінці собору. 

“Щодо причастя Тіла і Крові Христових, спосіб залишається незмінним, але якщо є застереження, можна звертатись до чергового священника. Слід пам’ятати, що вино, яке вживається для Євхаристії, має значний вміст спирту, тому набуває дезінфікуючих властивостей. Церква незмінно зберігає особливе ставлення до Євхаристії, Причастя Тіла і Крові Христових, як до Таїнства, що подається «на зцілення душі і тіла», а не як до споживання їжі (1 Коринфянам 11:20-30)”. 

Священнослужителі просять утриматися від відвідування богослужінь людей зі слабким імунітетом та дітей. Якщо є можливість, то слід стояти на богослужіннях не дуже щільно (бажано на відстані 1 метра), вітання один з одним обмежити поклоном і словесним привітанням. 

“Слід також пам’ятати, що і вчення, і багатостолітній реальний досвід буття Церкви неодноразово доводили і доводять важливість та дієвість молитви у подоланні кризових явищ і викликів. Тому важливо у цей час, коли і все людство загалом, і Україна зокрема переживають випробування – посилити молитви до Бога за припинення згубної пошесті, за уздоровлення хворих та за лікарів і всіх, хто у час загроз жертовно служить ближнім”.

Система Orphus