Ви тут:
Суспільство 

22 березня – пам’ять сорока мучеників Севастійських

22 березня – пам’ять сорока мучеників Севастійських

Щорічно 22 березня віряни вшановують пам’ять 40-ка мучеників Севастійських. Це свято ще має назви день Сорока мучеників, Сорок Святих. 

Відповідно до історії, 40 мучеників севастійських були найкращою дружиною в армії давньоримського імператора Лікінія, який був жорстоким язичником, Тоді почалося жорстоке гоніння на християн, а всіх вірних примушували приносити жертви ідолам.

За відмову зректися християнської віри 40 воїнів римського легіону загинули в 320 році біля міста Севастії (нині турецьке місто Сівас). Їх завели в Севастійське озеро, яке за ніч покрилося льодом. Щоб підсилити муки, на березі затопили лазню. Один з воїнів не витримав страждань і вийшов із озера, але на порозі лазні впав замертво. Один з наглядачів, уражений мужністю воїнів, зі словами «І я – християнин!» зайшов в озеро. Їх знову стало сорок. Наступного ранку їх стратили, а тіла спалили і вкинули кістки мучеників до річки, аби їм не поклонялися християни. Але на третій день воїни з`явилися уві сні єпископові Севастії блаженному Петру і попросили дістати їхні останки з ріки, що він і зробив, поховавши рештки тіл героїв в чесному місці.

У народі з цим днем повязано багато звичаїв. Дівчата варили сорок вареників з сиром і частували хлопців. Жінки пекли з тіста сорок гусок, розносили по хатах і роздавали дітям – щоб гуси неслися і гусенята плодилися. До Сорока Мучеників молилися жінки-християнки за благополучне повернення з даеких доріг своїх чоловіків. 

поширити новину: