Ви тут:
PROвсе Суспільство 

20 березня – день весняного рівнодення

20 березня – день весняного рівнодення

20 березня наша планета проходить через момент сонячного рівнодення.

У цей день для всіх місць Землі (окрім районів земних полюсів) день майже рівний ночі (“майже” – через заломлення променів, бо Сонце – не точкове джерело світла, а диск, і також через те, що сам момент рівнодення зміщений відносно 6 або 18 годин місцевого сонячного часу).

Весняне і осіннє рівнодення вважаються астрономічним початком відповідних пір року. З цього дня починається повне пожвавлення Землі, відродження природи. Для цього дня існувала і безліч народних прикмет. Наприклад, якщо цього дня буде ясна погода, це до теплого літа.

У більшості світових культур — це особливий день, велике свято, яке має величезну важливість, адже природа починає розквітати і зима відступає. Весняне рівнодення ще для наших предків мало дуже містичний сенс. Вважалося, що в день весняного рівнодення не тільки день зрівнюється з ніччю після приходу весни, а й весь світ, природа, намагається знайти баланс між світлом і темрявою. У цей час для людей відкривається маса можливостей в емоційному плані, якими слід правильно скористатися. наприклад, можна  зайнятися прибиранням житла. Необхідно ретельно прибрати та звільнитися від усього, що вже не потрібне.

В цей день не можна злитися, сваритися, з’ясовувати стосунки, починати конфлікти.

Система Orphus