Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

120-річчя Катерини Білокур: відзначення в режимі онлайн

120-річчя Катерини Білокур: відзначення в режимі онлайн

Цьогоріч з ініціативи Українського інституту національної  пам’яті (УІНП)  згідно з Постановою Верховної Ради на  державному рівні  відзначається 120-річчя з дня народження видатної української художниці Катерини Білокур (1900-1961). Майстриня народного декоративного живопису, представниця «наїв­ного мистецтва» народилася у селі Богданівка Пирятинського повіту  Полтавської губернії. Виставку робіт з нагоди славного ювілею землячки відкрили у Полтавській галереї мистецтв.

У галереї  налічується чотири  картини уродженки Полтавського краю. Одна з робіт – «Квіти в тумані». Саме її Катерина Білокур колись подарувала музею. За словами співробітників Полтавської галереї мистецтв, вони упродовж року планують різні заходи, адже 2020-й вони назвали роком Катерини Білокур.

«Саме період життя, проведений мисткинею у Полтаві, відіграв для неї доленосну роль», – стверджують вони.

Заступниця директора з наукової роботи Полтавської галереї мистецтв Світлана  Бочарова в  інтерв’ю  одному із полтавських телеканалів  розповіла:  

«У 1940 році тут, у Полтаві відбулася  її виставка, обласна художня виставка, де вперше демонструвалися  її роботи. Згодом була і персональна  виставка, теж, знову ж таки саме у Полтаві. Познайомилася з порадником на все життя, українським художником, класиком українського живопису Матвієм Донцовим  теж  у Полтаві».

Прикметно, що у Полтаві зроблено значні кроки з увічнення пам’яті  Катерини Білокур. У 2006 році ОДТРК «Лтава» створила тематичну передачу про видатну Українку «Галерея образів з Ольгою Курчаковою». 

«2016 рік. Тоді у рамках виконання декомунізаційного законодавства  вулицю у Полтаві з недолугою і нелогічною назвою «Червонозаводська»  було  перейменовано  на честь Катерини Білокур. Ця ініціатива не викликала жодних дискусій і об’єднала  усіх учасників Полтавської міської громадсько-наукової топонімічної комісії», – пригадує її учасник, перший заступник голови Полтавського обласного об’єднання товариства «Просвіта», нині регіональний  представник  УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

За його словами, Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП підготував добірку  інтернет-посилань на відеоматеріали про художницю, перегляд яких  допоможе корисно провести час на період карантину та обмеження масових заходів. 

У 2001 році на замовлення Міністерства культури створено документальний фільм «Катерина Білокур. Послання». 

Державний канал «UA TV» створив двосерійну передачу «Катерина Білокур. Ніч у музеї» 1 частина , 

2 частина 

Просвітницький відеоролик телеканалу каналу «24»  

Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП

поширити новину: