Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Здоровій людині маска не потрібна, – Комаровський у Нових Санжарах

Здоровій людині маска не потрібна, – Комаровський у Нових Санжарах

22 лютого Євгеній Комаровський зустрівся з новосанжарською громадою, щоб відповісти їм на запитання.

“Ситуація, яка виникла у Нових Санжарах, завтра може виникнути у будь-якому іншому місті. Головне правило місцевого імунітету: вологі соплі вбивають інфекцію, сухі – розповсюджують їх по організму. Тому, якщо дитина спить при сухому та теплому повітрі, в неї у носі все пересихає, отже вона часто хворіє. Для цього існують норми: діти повинні спати при температурі повітря не вище 20 градусів у теплому одязі та під ковдрою. У класах повинна бути вологість 40-60%. А якщо у класах занадто тепло, то повітря буде сухим, від чого діти хворітимуть частіше. Особливо популярна така проблема у сільських школах, де опалення не централізоване, а індивідуальне. В таких випадках краще використовувати зволожувач повітря”, – розповів Євгеній Комаровський.

Та додав, якщо хтось хворий, то він має сидіти вдома і одягати маску, щоб члени сім’ї не захворіли. Здоровій людині маска не потрібна. Вона необхідна, щоб від хворого не передавались “мікроби”. 

“Найчастіше люди заражаються не від того, що хтось кашляє, а від рук. Руки – це головний переносник інфекцій. Тобто, якщо у вас кашель, то рот потрібно прикривати не долонею, а ліктем. Руки мити потрібно не менше 20 секунд”, – наголосив лікар.

Роз’яснив лікар і ситуацію щодо масової відсутності дітей у п’ятницю у дитячих садочка і школах.

“Насправді, я зрозумів, що вас хочуть зробити у всьому винуватими. А головне, щоб ви просто все зрозуміли. Всі ми люди, просто не всі вдосталь проінформовані. Я хотів би, щоб ви показали всім, що ви хороші люди і що у вас все добре: діти ходять до школи, а ви посміхаєтесь. Ми ж розуміємо різницю між чумою та коронавірусом. Для вас небезпечніше кішка, яка хвора на сказ, ніж коронавірус. А евакуйовані люди – здорові, тому для них потрібна обсервація. Вона проводиться, якщо вони теоретично можуть захворіти протягом певного часу. Їх ізолюють у лікарні чи санаторії. Реальність – здорових людей не можна помістити у лікарню, а отже вони можуть перебувати у санаторії”, – розповів Комаровський.

Та пообіцяв мешканцям, що акцентує увагу всіх на те, що вони так ж, як і всі українці. Проблема була лише в неінформованості.

Система Orphus