Ви тут:
Суспільство Україна 

Заступник Генпрокурора провів зустріч з представниками Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду щодо доказів російської агресії в Україні

Заступник Генпрокурора провів зустріч з представниками Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду щодо доказів російської агресії в Україні

Під координацією Офісу Генерального прокурора правоохоронні органи України продовжують збирати докази наявності збройного конфлікту міжнародного характеру та контролю РФ над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей. Про це повідомив заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов під час зустрічі з представниками Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду (ОП МКС).

Інформує пресслужба Офісу Генпрокурора.

За його словами, процес збирання доказової бази, документування та досудового розслідування наразі має системний, єдиний та скоординований характер. Для цього в Офісі Генерального прокурора був створений Департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, та відповідні підрозділи в обласних прокуратурах на Донбасі. Прокурори на центральному рівні здійснюють процесуальне керівництво у близько 300 масштабних кримінальних проваджень.

Предметом розгляду обласних прокуратур є понад 12 тисяч кримінальних проваджень.

Читайте також: Шість років війни: 20 лютого 2014 року РФ розпочала збройну агресію проти України.

“За 6 років збройної агресії ми вже маємо певний досвід розслідування та кримінального переслідування за злочини проти людяності та воєнні злочини. Зараз ініціювали внесення змін до національного законодавства для імплементації норм міжнародного гуманітарного права (МГП), а також ратифікації Римського статуту. Також плануємо разом з громадським сектором створити реєстр порушень норм МГП, тобто мова йде про атаки на цивільні об’єкти, вбивства та катування військовополонених та цивільних осіб, адже встановлено понад 3500 осіб, які незаконно утримувались у полоні і піддавались тортурам, катуванню та нелюдському поводженню”, – додав Гюндуз Мамедов.

Сторони також обговорили конкретні кейси щодо злочинів, учинених на тимчасово окупованих територіях АР Крим та на сході Україні, а також наступні кроки для подальшого вивчення та аналізу ситуації в країні.

“З початку збройної агресії Офіс Генерального прокурора передав до МКС 13 інформаційних повідомлень щодо найтяжчих порушень міжнародного гуманітарного права в Криму та на Донбасі”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Офіс Генпрокурора

Система Orphus