Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Як із користю провести Великий піст: поради священика

Як із користю провести Великий піст: поради священика

Із 2 березня розпочинається Великий піст, який цьогоріч триватиме до 18 квітня.

За настановою Православної Церкви Великий піст – найстрогіший із усіх постів, тому протягом нього не можна вживати будь-яку тваринну, молочну, рибну їжу, яйця.

У Великий піст морепродукти і всяка риба в їжу не вживається, оскільки піст найстрогіший, але в залежності від фізичного стану (хвороби) з благословення духівника можна вживати.

Солодощі можна вживати у Великий піст, але тільки рослинного походження. Також потрібно бути обережним з цукром, адже залежно від віку надмірне його споживання може викликати чимало хвороб, особливо, коли неправильно (без благословення) дуже строго постити.

Алкоголь вживати не можна, це – пристрасть, ще й дуже згубна. В уставі Православної Церкви є настанови, коли у Великий піст можна вживати трішки червоного вина тільки в певні дні – зокрема, на Благовіщення та у Вербну неділю.

“Піст – це добровільне самообмеження у їжі, розвагах, світському спілкуванні, – наголошують священики. – Тілесний піст – обмеження у їжі, інших тілесних задоволеннях. Душевний піст – обмеження зовнішніх вражень і задоволень (усамітнення, мовчання, молитовне зосередження). Духовний піст – період особливо напруженої молитви, спілкування з Богом. Тілесний піст без духовного посту нічого не дає для спасіння душі, без цього він стає лише дієтою”.

З огляду на це настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору міста Житомира о. Богдан Бойко підготував низку порад, як із користю провести Великий піст.

Як підготувати себе до посту?

В період до посту ми аналізуємо своє життя, наше відношення до рідних, близьких, всього світу і, що ми повинні змінити в собі, щоб стати дійсно віруючим – практикуючим православним християнином, який не має злоби і ненависті до всіх і всього. І найважливіше – подвиг, який покладаємо на себе заради страждань Ісуса Христа за нас грішних, тобто Він розіп’явся на хресті заради нашого спасіння.

Що читати під час Великого посту?

Піст це духовне випробовування, яке покладаємо на себе ми самі, тому було б добре у Великий піст відмовитися від телевізора, комп’ютера, тобто всього того, що забирає даремно у нас багато часу. Цей час можна і потрібно використати для читання Святого Письма (Біблії), духовну літературу, настанови Святих Отців Церкви, духовні поради, Псалтир. Можу порадити прочитати книжки протоієрея Олександра Торіка «Флавіан» – три томи, «Селафіїла», «Син Людський» О. Меня.

Коли ходити до церкви?

За однією із десяти заповідей Господніх ми повинні приходити один раз на тиждень до храму. Якщо є можливість, потрібно бути частіше на Божественній Літургії і приступати до Таїнств сповіді і причастя (дуже важливо під час посту декілька раз). Також приймати участь у постових Богослужіннях.

Система Orphus