Ви тут:
Спорт Суспільство 

Визнали кращих легкоатлетів України 2020 року

Визнали кращих легкоатлетів України 2020 року

Легка атлетика України шляхом голосування визначила переможців у восьми номінаціях за підсумками 2019 року.

Як розповіли у Федерації легкої атлетики, Ярослава Магучіх та Михайло Кохан перемогли відразу у двох номінаціях. Проте, як і при визначенні найкращого легкоатлета жовтня, у боротьбі за найкращого за підсумками року знову розгорнулася інтрига. І знову між Михайлом та володарем найвищого досягнення України і десятого місця чемпіонату світу з 24-годинного бігу Андрієм Ткачуком. Та за балами і цього разу вище був Кохан. Тож пропонуємо вашій увазі список переможців у номінаціях.

НАЙКРАЩА ЛЕГКОАТЛЕТКА РОКУ
Ярослава МАГУЧІХ – срібна медалістка чемпіонату світу (2,04 м – рекорд світу та Європи U20, рекорд України U20 та U23 , Доха, Катар); наймолодша в історії медалістка чемпіонатів світу; наймолодша в історії переможниця етапів «Діамантової ліги» (1,96 м, Доха, Катар); наймолодша легкоатлетка світу, яка подолала висоту 2,00 м («Діамантова ліга», Стенфорд, США, третє місце); переможниця чемпіонату Європи U20 (1,92 м, Бурос, Швеція); встановила рекорд України U20 у приміщенні (1,99 м, Густопече, Чехія); друга у світовому топ-листі сезону (2,04 м).

НАЙКРАЩИЙ ЛЕГКОАТЛЕТ РОКУ
Михайло КОХАН – п’яте місце з метання молота на чемпіонаті світу (77,39 м, Доха, Катар); переможець Кубка Європи з метань у віковій категорії U23 (76,68 м, Шаморин, Словаччина) та срібний призер у командному заліку; переможець чемпіонату Європи U20 з юніорським рекордом континенту (84,73 м – вага молота 6 кг, Бурос, Швеція); 15-й у світовому топ-листі сезону (77,39 м).

ЗІРКА, ЯКА СХОДИТЬ (ЖІНКИ)
Ярослава МАГУЧІХ

ЗІРКА, ЯКА СХОДИТЬ (ЧОЛОВІКИ)
Михайло КОХАН

ВНАЙКРАЩИЙ ТРЕНЕР РОКУ
Тетяна СТЕПАНОВА – тренер Ярослави Магучіх, срібної медалістки чемпіонату світу, чемпіонки Європи U20 і рекордсменки світу серед юніорок зі стрибків у висоту.

НАЙКРАЩА КОМАНДА РОКУ
Жіноча естафетна команда 4х400 метрів (Катерина Климюк, Тетяна Мельник, Ольга Ляхова, Анна Рижикова) – шості на чемпіонаті світу (3.27,48 хв, Доха, Катар).

НАЙКРАЩИЙ ЛЕГКОАТЛЕТ РОКУ У КАТЕГОРІЇ «МАСТЕРС»
Сергій ГАВРАСЬ (вікова категорія М60) – чемпіон світу (53,97 м) і чемпіон Європи (55,28 м) з метання списа у категорії «Мастерс».

НАЙКРАЩА ЛЕГКОАТЛЕТКА РОКУ У КАТЕГОРІЇ «МАСТЕРС»
Світлана СОРОЧУК (вікова категорія W50) – чемпіонка світу у приміщенні зі штовхання ядра (13,61 м), дворазова чемпіонка Європи зі штовхання ядра (14,03 м) і метання диска (39,40 м) у категорії «Мастерс».

 

Фото – Федерація легкої атлетики/European Athletics

Система Orphus