Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

В Україну повернулися лише здорові люди, вони не мають симптомів ГРВІ, – Віктор Лисак

В Україну повернулися лише здорові люди, вони не мають симптомів ГРВІ, – Віктор Лисак

Пасажири літака, який вже приземлився у Харкові вирушають, у супроводі співробітників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, до медичного центру «Нові Санжари».

Там вони пройдуть карантин і обсервацію протягом 14 днів. Обсервація відбувається із метою превенції, повідомляють у Полтавській ОДА.

Зранку в Нових Санжарах перебуває голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов,  директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, фахівці обласних медзакладів. Вже прибув туди й Міністр МВС Арсен Аваков.

«Відомо, що в Україну повернулися лише здорові люди, вони не мають симптомів ГРВІ. Чітко виконують рекомендації Всесвітньої охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України. Перед посадкою на борт пасажирів ретельно обстежили китайські медики, а потім – українські лікарі. Людей розмістять у санаторії «Нові Санжари» на карантин. Процес буде організований, цілком забезпечене цілодобове медичне спостереження. Скільки буде потрібно, стільки й залучимо медичних працівників. У санаторії є співробітники, які надають медичну допомогу. В разі необхідності залучимо ще спеціалістів з обласних установ, районної лікарні. Нині відпочивальників у санаторії немає, – розповів Віктор Лисак. – Населення хвилюється, але ми перебуваємо на місці й пояснюємо стан справ. На жаль, не всі дослухаються до наших слів. У Нових Санжарах працює бригада фахівців – спеціалісти кафедри інфекційних хвороб Української медичної стоматологічної академії, обласної інфекційної лікарні, обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, інші спеціалісти. Надають роз’яснення людям щодо самого коронавірусу, поточної ситуації, засобів захисту. Потрібно із розумінням ставитися до цієї ситуації. В евакуйованих громадян України теж є рідні, кожен має матір, батька, доньку, сина».

Заступник головного лікаря з медичної частини КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня» Людмила Волошина нині теж у Нових Санжарах. Вона розповіла про ситуацію, яка виникла нещодавно в одній з лікарень Полтави. До медиків звернулася жінка з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції. Пацієнтка повернулася з Китаю, де відпочивала.

«У неї були нежить, кашель, загальна слабкість. У зв’язку з ситуацією щодо коронавірусної інфекції лікар, який оглянув пацієнтку, відразу нам зателефонував. Вирішили надати їй лікувальну допомогу та ізолювати. На виконання нормативних документів у нас є бокс, передбачений спеціально для таких пацієнтів. Жінку розмістили в боксі з окремим входом і виходом. Хвору оглянули три лікарі, які працювали з нею, дотримуючись норм власної безпеки. Ми були в халатах, масках, окулярах, спецодязі й рукавицях, – розповіла Людмила Волошина. – Оглянули жінку, так були симптоми ГРВІ. Ми взяли в боксі матеріали для обстеження відповідно до нормативних документів. Були зроблені відповідні призначення. Хвора отримувала лікування. Її стан був середньої тяжкості. Ми витримали 14 днів із моменту її повернення з Китаю, вирішили перестрахуватися. У задовільному стані ця жінка виписана. Відтоді минуло близько двох тижнів, персонал також здоровий».

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, медичні працівники постійно спілкуються з місцевими жителями, надають необхідні роз’яснення.

«Зараз дуже багато паніки й спекуляцій щодо цієї теми, тому постійно комунікуємо з людьми. Наше завдання – зробити все, аби громадяни були в безпеці», – наголосив Олег Синєгубов.

Система Orphus