Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство Україна 

В Україні понад 40% людей із ВІЛ не знають про свій статус, – МОЗ

В Україні понад 40% людей із ВІЛ не знають про свій статус, – МОЗ

Протягом січня в Україні офіційно зареєстровано 1 268 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 322 пацієнтів діагностовано СНІД, а 176 людей померли від СНІДу.

“Наразі у світі число нових випадків інфікування ВІЛ та число смертей від СНІДу за останні роки скоротилося, а кількість людей, які отримують лікування, збільшилася. Зокрема, багато людей, які мають високий ризик інфікування ВІЛ, обмежені у доступі до профілактики. А люди, які живуть з ВІЛ, недостатньо охоплені лікуванням та доглядом. Загалом, з початку епідемії, у світі 74,9 млн інфікувалися ВІЛ та 32 млн померли від хвороб, викликаних СНІДом. В Україні понад 40% людей із ВІЛ не знають про свій статус”, – йдеться у повідомленні Центру громадського здоров’я МОЗ.

Найпоширенішим шляхом інфікування ВІЛ в Україні станом на 1 листопада цього року залишається статевий шлях передавання інфекції.

Лікарі наголошують, що вчасне діагностування ВІЛ та початок лікування гарантує довге повноцінне життя. Тестування на ВІЛ в Україні є безкоштовним. Цю послугу наразі можуть надавати усі заклади охорони здоров’я первинної ланки та близько тисячі вторинної і третинної.

Система Orphus Поделиться на fb