Ви тут:
Відео децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

В Омельницькій ОТГ на Полтавщині вирішували проблемні питання громад

В Омельницькій ОТГ на Полтавщині вирішували проблемні питання громад

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов разом із заступниками Дмитром Луніним та Катериною Рижеченко побували в Омельницькій ОТГ. Там відбулось чергове засідання з визначення проблематики діяльності об’єднаних територіальних громад.

Перед засіданням очільник Полтавщини відвідав дитячий садок у селі П’ятихатки та інклюзивно-ресурсний центр “Надія” у селі Демидівка.

“Потужність дитсадка складає 30 дітей, але зараз у нас 33 діток. Маємо дві групи. Два роки тому ми почали капітальний ремонт приміщення. Виграли проект на умовах співфінансування з обласним бюджетом. Внутрішні ремонтні роботи завершені, коштувало це 800 тисяч гривень. Залишилось лише утеплити фасад, провести зовнішні роботи, благоустрій території, яке плануємо зробити цього року”, – розповідає завідуюча дитсадка Світлана Литвиненко.

Інклюзивно-ресурсний центр “Надія” працює з грудня 2018 року.

“У нас є спортивна зала, де вчитель-реабілітолог займається з дітьми, є світла й темна сенсорні кімнати, кабінети для практичного психолога, логопеда. Зараз у центрі на обліку перебуває 69 дітей з Пришибської, Новознам’янської, Новогалещинської та Омельницької ОТГ”, – зазначає директор ІРЦ Наталія Пирог.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зауважив, що такі заклади можна брати за приклад іншим громадам.

“Такими закладами можна пишатись і ставити в приклад іншим громадам, щоб вони також намагались створити подібні навчально-виховні комплекси. Звісно, питання є, досконалості немає меж, але там все зроблено на належному рівні: від матеріально-технічного забезпечення до харчування й догляду за дітьми”, – сказав він.

На виїзному засіданні, яке відбулось у КСК “Дивограй” в Омельнику, озвучували проблемні питання громад: ремонт та реконструкція медичних установ, забезпеченість медпрацівниками, придбання медичного обладнання; житлово-комунальні питання: вуличне освітлення, водопостачання та водовідведення, поводження з ТПВ, закупівля комунальної техніки; ремонт дорожньої інфраструктури; питання культури: відсутності (ремонту) приміщень; ремонт та реконструкція освітніх закладів; інші питання: інвестиційні, екологічні, транспортне сполучення, під’єднання до електромереж, спортивна інфраструктура, а також питання безпеки. На виїзному засіданні були присутні і голови ОТГ Кременчуцького, Семенівського, Глобинського, Козельщинського районів, депутати Полтавської обласної ради.

“В умовах децентралізації ми будемо подавати на Кабмін Перспективний план формування ОТГ. Десь вони йдуть на укрупнення. А ті громади, які є спроможними і можуть існувати самостійно, залишатимуться такими, якими є зараз. Потрібно усвідомлювати, що і надалі будуть передаватись повноваження на місця. Це фінансова відповідальність, вміння правильно розподіляти кошти. Цьогоріч на Полтавщині збільшений дорожній фонд. Якщо минулого року він становив близько 800 млн грн, то цього року це 1 млрд 300 млн грн”, – зазначив очільник Полтавщини.

Олег Синєгубов наголосив, що у 2020 році буде черговий етап реформування системи охорони здоров’я, і Полтавщина до цього готова. Також 2020 рік оголошений роком будівництва.

Начальник управління житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Едуард Рева нагадав про Програму поводження з твердими побутовими відходами, яка існує на Полтавщині.

«У нас затверджена Програма поводження з твердими побутовими відходами. Основний напрямок держави – створення кластерного субрегіонального  підходу. Це пов’язано з тим, щоб мінімізувати кількість звалищ, яких нині в області понад 600, і переробляти сміття. Потрібно створити всі умови, аби залучити інвестора для будівництва сміттєпереробного заводу», – запевнив Едуард Рева.

Директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко зазначила, що кількість малокомплектних шкіл в Полтавській області складає третину від усієї мережі освітніх закладів.

«Реформа освіти передбачає як створення нового освітнього простору, так і сучасного освітнього середовища. Новий освітній простір передбачає оптимізацію мережі закладів освіти. На жаль, кількість малокомплектних шкіл на Полтавщині складає третину від усієї мережі закладів освіти. Тому одним з проблемних питань є приведення освітньої мережі в оптимальні умови. Сучасне освітнє середовище передбачає створення умов термомодернізації закладів освіти з елементами сучасного дизайну, оновлення кабінетів, доступність для людей з особливими освітніми проблемами, перепідготовка вчителів і підвезення дітей до шкіл”, – сказала вона.

Система Orphus