Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

В області потрібно приділити окрему та особливу увагу роз’яснювальній роботі щодо запобігання коронавірусу, – Олег Синєгубов

В області потрібно приділити окрему та особливу увагу роз’яснювальній роботі щодо запобігання коронавірусу, – Олег Синєгубов

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

«Потрібно максимально розповсюджувати буклети, листівки, плакати щодо профілактики коронавірусу. Такими матеріалами має бути забезпечена кожна ОТГ і кожен район. У громадському транспорті на всіх маршрутах теж повинні бути розміщені інформаційні плакати», – наголосив Олег Синєгубов.

Очільник області додав, що питання запобігання розповсюдженню коронавірусу в Україні – на особистому контролі в Президента України Володимира Зеленського. У МВС України відбулося засідання координаційної наради, на якому було дано доручення обговорити ситуацію на обласних комісіях. У регіонах мають забезпечити умови для проведення температурного скринінгу на кордоні, а також перевірити всі медичні заклади, які у разі необхідності зможуть прийняти інфікованих.

Як поінформував директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак, на Полтавщині перевірили лікувальні заклади щодо забезпечення засобами захисту, захисним одягом, профілактичними препаратами та дезінфікуючими засобами.

«За потреби буде розгорнуто 639 інфекційних ліжок, які будуть задіяні при наданні медичної допомоги. В області є 241 боксоване ліжко, за необхідності передбачено розмістити ще 98 окремих боксів. Надання реанімаційної допомоги на вищому рівні буде проводитися в обласній інфекційній лікарні. Для транспортування хворих визначений спеціальний транспорт та підготовлені екіпажі. Для надання допомоги в можливих зонах спалаху хвороби підготовлено 800 медпрацівників, а в епіцентрах хвороби працюватимуть 26 фахівців лабораторного центру», – сказав Віктор Лисак.

За його словами, нині є 412 костюмів біозахисту.

«Також на базі інфекційної лікарні є відповідний запас засобів індивідуального захисту, але його треба постійно поповнювати. Адже медики працюють у зоні обсервації. Маємо понад 2 тисячі респіраторів, але їхню кількість треба збільшити вдвічі», – сказав Віктор Лисак.

Він наголосив, що рівень захворюваності на грип та ГРВІ в області порівняно з минулим тижнем знизився на 18% і є нижчим за показники по Україні.

Заступник директора державної устави «Полтавський обласний лабораторний центр» Анатолій Журавльов розповів, що на сьомий день обсервації евакуйовані з Китаю українці здорові.

«Сьогодні планують взяти аналізи в обслуговуючого персоналу. Їх направлять у спеціалізовану лабораторію в Київ. Нині лабораторний центр забезпечений всім необхідним для роботи. Також поповнюємо запаси. Крім бригади, що працює в Нових Санжарах, створено ще дві резервні бригади», – сказав Анатолій Журавльов.

Як поінформувала директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко, в області ведеться роз’яснювальна робота щодо запобігання коронавірусу.

«Департамент розміщує й надалі готовий в оперативному порядку розміщувати інформацію на офіційних вебпорталах, у ЗМІ та сприяти в проведенні передач щодо профілактики та запобігання коронавірусу», – сказала Вікторія Пилипенко.

Також на комісії погодили, що необхідно звернутися до фармацевтичних структур не спекулювати на ліках.

Система Orphus