Ви тут:
Суспільство Україна 

В Об’єднаних силах пройшов конкурс на кращий артилерійський розрахунок

В Об’єднаних силах пройшов конкурс на кращий артилерійський розрахунок

На одному з полігонів у районі проведення операції Об’єднаних Сил відбувся конкурс на кращий артилерійський розрахунок ОС.

Про це повідомляє пресцентр ООС.

У конкурсі взяли участь 19 розрахунків із різних артилерійських, механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових та десантно-штурмових бригад, які залучені до проведення операції. Вони були представлені вісьмома видами артилерійських систем калібрів 100, 122 та 152 мм – як ствольна й самохідна артилерія, так і реактивні системи залпового вогню.

Конкурс відбувався у два етапи, що тривали 4 дні. Перший – спортивна номінація, у рамках якої розрахунки показали свою фізичну підготовленість, витривалість, вміння й навички евакуйовувати поранених тощо. Другий етап, спеціальна підготовка, тривав найдовше. По-перше, він і так був розділений на кілька днів: у перший воїни-артилеристи змагалися у приведенні гармати у бойове положення, орієнтуванні її в основному напрямку стрільби, виставленні гарматного коліматора, зміні напрямку і дальності вогню в ході ведення бойової стрільби, а також переведенні гармати в похідне положення для здійснення переміщення. І, нарешті, у другий день відбулися практичні стрільби, під час яких гармаші вже змагалися у влучності й правильності виконання правил стрільб та дотриманні заходів безпеки при цьому.

Втім, свої корективи внесла погода: туман того дня тримався до опівдня, тож початок практичних стрільб довелося відтермінувати.

«Звичайно, якби це була бойова обстановка, й ми мали б давати вогневу відповідь противнику, ми би здійснили це миттєво, і наші розрахунки, я впевнений у цьому, не схибили б, – переконаний голова конкурсної комісії, начальник ракетних військ і артилерії Об’єднаних Сил полковник Богдан Союшкін. – Але ж це – змагання, тож ми вирішили дати хлопцям можливість показати себе якнайкраще. В тому числі – в ураженні цілі з першого пострілу. Тож зачекали, доки бодай трохи розсіється туман, і лише тоді розпочали стрільбу».

В результаті у перший день стрільб відстрілялися розрахунки реактивної та буксируваної артилерії, а самохідники завершили справу наступного ранку.
Отож, у спортивній номінації найкращі результати показав розрахунок БМ-21 «Град» однієї з десантно-штурмових бригад, умовне «срібло» дісталося розрахунку МТ-12 «Рапіра» окремої артилерійської бригади, ну, і третій результат вибороли гармаші Д-30 тієї ж десантної бригади.

Набагато складніше було конкурувати у влучності. Тут розрахунки з різних видів і родів військ показали різний рівень підготовки, втім усіх єднали високий професіоналізм і відмінний вишкіл. Хтось продемонстрував свою здатність вражати цілі з першого пострілу, хтось вразив злагодженістю дій розрахунку, хтось – ідеальним станом озброєння.

«Стрільби розрахунки виконували напівпрямим наведенням, – пояснив полковник Богдан Союшкін. – Для протитанкової артилерії – прямим наведенням, по цілях на відстані 800-900 метрів. Перед розрахунками артилерійських систем 2С1 «Гвоздика», Д-30, Д-20 «Хітин», 2С3 «Акація», 2А65 «Мста-Б» та 2А36 «Гіацинт-Б» стояло завдання влучити в ціль з радіусом 15 метрів, перед реактивниками – в ціль з радіусом 30 метрів відповідно. Відстань до цілей різна, але – близько двох із половиною – трьох тисяч метрів».

У ході змагань офіцери комісії неодноразово відзначали майстерність водіїв, які підганяли вантажівки до гармат із влучністю асів – фаркоп до самого буксирувального пристрою. Також відзначалося, що розрахунки діють по-бойовому й по-справжньому виборюють кожен бал.

В результаті запеклої боротьби кращі результати серед розрахунків 2А65 «Мста-Б», 2А36 «Гіацинт-Б» та протитанкових гармат МТ-12 «Рапіра» показали гармаші однієї й тієї самої окремої артилерійської бригади, найвправнішими у стрільбі з Д-20 виявилися воїни окремої мотопіхотної бригади, ну і серед розрахунків, на озброєнні яких такі артилерійські системи, як Д-30, 2С1 «Гвоздика», 2С3 «Акація» та БМ-21 «Град» кращими виявилися воїни-десантники.

Підводячи підсумки конкурсу, начальник ракетних військ і артилерії відзначив, що в цілому розрахунки показали гарні результати, і це не є дивним, адже всі вони мають досвід бойової роботи в ході проведення операції Об’єднаних Сил, а перед тим – антитерористичної операції, і кожен із гармашів є професіоналом високого ґатунку.

Система Orphus