Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Український культурний фонд відібрав 3 проекти з Полтавщини у програмі “Культурні столиці України”

Український культурний фонд відібрав 3 проекти з Полтавщини у програмі “Культурні столиці України”

Український культурний фонд оприлюднив перелік відібраних проектів за програмою “Культурні столиці України”. У числі 13-ти схвалених проектів опинились 3 проекти з Полтавщини.

Про це йдеться на сайті Українського культурного фонду.

Проект “Полтава – місто, з якого все починається”: це новий культурний продукт, створений на унікальній культурній спадщині, тому що Полтава, в першу чергу, історичне місто. Але в той же час це сучасний продукт, який пропонує нові формати представлення культурного контексту: Тиждень театрального мистецтва у Полтаві «Home Fest»; Хакатон «Creative LAB»; Полтавська літературно-мистецька резиденція; Полтава 3d mapping. Основною метою проєкту є популяризація Полтави як «Культурної столиці України», підвищення кількості туристів у місті, промоція міста та залучення мешканців Полтави до сучасних досягнень українського мистецтва, а також формування конструктивного суспільного діалогу та залучення громадськості до формування порядку денного розвитку нашого міста. 

Проект “Опішня надихає творити”:  включає в себе дослідження та відродження елементів Опішнянської культурної спадщини та створення і популяризацію культурно-атрактивних просторів для розвитку креативного підприємництва та туризму Опішнянської ОТГ. Результатами проекту буде створення науково-дослідницьких та просвітницьких центрів, резиденцій, на базі яких будуть організовані етнографічні та археологічні експедиції для вивчення місцевої культурної спадщини, збору та систематизації матеріалів, що будуть широко популяризовані шляхом публікацій в друкованих виданнях, інтернет-мережі, відео- та фото-продукції. Реалізація проекту стимулюватиме створення приватних музеїв-садиб, історико-археологічних комплексів, етнографічних та ландшафтних парків, інклюзивних та мистецьких практик, культурно просвітницьких ініціатив та креативного підприємництва. 

Проект “Створення комплексної системи розвитку культурно-туристичної галузі Карлівщини “Круті схили та загадкові пагорби Карлівки”: збереження та розвиток історико-культурного та духовного надбання Карлівщини, підтримка національно-патріотичного та духовного виховання молоді та проведення культурно-просвітницьких заходів на крутих схилах міста Карлівки, де, зокрема розташовані загадкові пагорби, створення яких достеменно невідомо. З метою збереження, вивчення і примноження культурної спадщини регіону. Реалізація проекту спонукатиме до покращення благоустрою садиб, вулиць, в цілому міста; стимулюватиме розвиток соціальної інфраструктури, справлятиме позитивний вплив на відродження і розвиток місцевих народних звичаїв, промислів, пам’яток історико-культурної спадщини. 

Система Orphus