Ви тут:
Суспільство Україна 

Українські вертолітники провели польоти в складних погодних умовах

Українські вертолітники провели польоти в складних погодних умовах

Згідно з планом бойової підготовки, у 16-й окремій бригаді армійської авіації “Броди” відбулися планові польоти ескадрилій на вертольотах Мі-8 і Мі-2.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

У цьому навчальному році це далеко не перша льотна зміна в частині, проте була одна особливість, яка робила ці польоти небуденними. Льотчикам доводилося злітати та садити вертольоти на сніг. А це передбачає певний алгоритм дій.

Як розповів командир бригади полковник Павло Бардаков, за таких умов підіймання в небо й посадка на злітну смугу відбуваються поетапно. Пілоти роздувають сніг лопатями вертольотів ще під час рулювання, потім, трохи піднявшись над смугою, ще раз, і знову трохи піднявшись, зависають, аби очистити під вертольотом ще більшу площу, й лише після цього здіймаються у височінь. Так само поступово і приземляються — наче сходинками опускаючись з неба на землю. Якщо не діяти саме так, то снігова хмара може просто накрити вертоліт, тож видимість може бути навіть нульовою.

До цього додалося пілотування в нічних умовах в окулярах нічного бачення. Ускладнювала завдання робота в парах, обкатку проходили і молоді льотчики.

Працювали пілоти на висотах від 30 до 600 метрів.

Фото: Міноборони України

 

Система Orphus