Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Українські митці створять оперу про Василя Сліпака

Українські митці створять оперу про Василя Сліпака

Команда українських митців заявила про початок роботи над масштабним проектом – створення сучасної опери, присвяченої воїну і співаку Василю Сліпаку та всім захисникам України.

Авторкою ідеї є відома режисерка та співачка  Уляна Горбачевська, що днями стала відомою для загалу через участь в шоу “Голос Країни”.

Музику писатиме випускниця Королівської Консерваторії в Гаазі композиторка Марія Олійник. У складі співочого ансамблю є актор театру ім. Леся Курбаса, виконавець головної ролі у фільмі «Червоний» Микола Береза.  Керівницею проекту є виконавча директорка «YMCA Lviv» Олександра Сорокопуд. Над проектом також працюють Орест Сліпак («Фундація Василя Сліпака»), Алім Алієв (ГО «Кримський Дім»), музикознавиця Леся Олійник та ще багато людей доброї волі.

Першим кроком амбітного проекту стане постановка Музично-театрального дійства «Міф Роду», котре поєднає традиційний український спів, імпровізаційну музику, театральні костюми та відео-арт. 

Загалом опера складатиметься із 5-ти міфів: «Міф Роду», «Міф Дому», «Міф Любові», «Міф Степу» та «Міф Залізного Серця». Над її створенням митці планують працювати цілий рік. За робочу назву опери обрано «Ukraine Terra Incognita», адже її місія – презентувати сучасне українське мистецтво у найпрестижніших залах світу.
«Найкращий спосіб вшанувати пам’ять героя – продовжити справу, якою він жив. Ми хочемо, щоб пам’ять про «Міфа» Василя Сліпака не потонула у потоках пафосних промов і сліз. Тому ми робимо для Василя Сліпака вишуканий сучасний музичний проект, який  через  давні пісні, промовлятиме  про ті сутності Батьківщини, волі, любові, котрі він захищав», – заявляє команда проекту. 
Для того, щоб розпочати проект митці проводять кампанію на Спільнокошті та запрошують всіх, для кого важливі пам’ять про Василя та розвиток сучасного українського мистецтва, допомогти справі.  

Сторінка проекту: https://ymca-lviv.org

Система Orphus