Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Українські ентузіасти працюють над створенням масового вітчизняного електромобіля

Українські ентузіасти працюють над створенням масового вітчизняного електромобіля

В Україні стартував проєкт зі створення масового вітчизняного електромобіля. Як орієнтир розробники називають вартість від 9 тисяч до 12 тисяч доларів США.

Про це повідомляє Itc.ua.

Електромобіль отримав позначення “Порто-Франко 42″, де перша частина означає”вільний порт”, а число 42 – населення України в мільйонах.

Координатор проєкту Ярослав Пащенко розповів, що “Порто-Франко 42” – модель С-класу довжиною 4,5 м, шириною 1,8 м, висотою 1,55 м. Дорожній просвіт складе 165 мм.

Творці планують створити кілька типів кузова, але поки представлені тільки ескізи седана, створені дизайнером Романом Прядько.

Повідомляється, що український електромобіль зможе розганятися до 100 км / год менш, ніж за 10 с. “Порто-Франко 42” позиціонують як сімейну модель з молодіжним ухилом і спортивними нотками.

“Розробники запевняють, що виробництво почнуть тільки після того, як доведуть якість і безпеку електромобіля до світових стандартів. На даний момент ведуться переговори з інвесторами, причому 25% зібраних коштів хочуть відправити на соціальні цілі. Крім того, проєкт має освітню мету — планується створити мережу гуртків, лабораторій в школах і вишах”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Itc.ua.

Система Orphus