Ви тут:
Суспільство 

Україна дізнається володарів «Спортивного Оскара»: список номінантів

Україна дізнається володарів «Спортивного Оскара»: список номінантів

9 березня в Київському національному театрі оперети відбудеться 14-а щорічна Всеукраїнська урочиста церемонія «Герої спортивного року». А сьогодні під час засідання Української Академії Спорту, що відбулось в Олімпійському домі, були представлені шорт-листи з трійками претендентів в кожній з номінацій.

Як розповіли у НОК України, Всеукраїнська премія «Герої спортивного року», є однією з найголовніших спортивних подій року й традиційно присуджується найкращим спортсменам, тренерам та фахівцям спорту за вагомі досягнення, що прославляють нашу країну в світі. Цього року під час гала-вечора, організованого Національним олімпійським комітетом, Спортивні Оскари в 12 номінаціях отримають найкращі спортсмени, тренери, команди року, що минув.

Переможці будуть названі лише під час самої Церемонії, а ось вибір лауреатів сьогодні в Олімпійському домі зробили легендарні спортсмени різних років шляхом таємного голосування під час засідання Української Академії Спорту.

Список номінантів:

1. Найкращий спортсмен року

Жан БЕЛЕНЮК – чемпіон світу та Європи, чемпіон ІІ Європейських ігор з греко-римської боротьби (87кг);
Дмитро ПІДРУЧНИЙ – чемпіон світу з біатлону (гонка переслідування);
Михайло РОМАНЧУК – срібний призер чемпіонату світу, переможець та рекордсмен етапу Кубка світу з плавання (1500м вільним стилем).

2. Найкраща спортсменка року

Дар’я БІЛОДІД – чемпіонка світу, чемпіонка Європи та ІІ Європейських ігор з дзюдо (48кг);
Ярослава МАГУЧІХ – срібна призерка чемпіонату світу, володарка світового рекорду серед спортсменів до 20 років (стрибки у висоту), найкраща юна спортсменка Європи (за версією Європейських Олімпійських Комітетів);
Ольга ХАРЛАН – чемпіонка світу, чемпіонка Європи з фехтування, володарка Кубку світу (шабля).

3. Найкращий тренер року

Юрій МАРЧЕНКО – особистий тренер Ольги Харлан – чемпіонки світу, чемпіонки Європи з фехтування, володарки Кубку світу (шабля);
Тренерський дует Світлана КУЗНЄЦОВА і Геннадій БІЛОДІД – особисті тренери Дарії Білодід – чемпіонки світу, чемпіонки Європи та ІІ Європейських ігор з дзюдо;
Володимир ШАЦЬКИХ – особистий тренер Жана Беленюка – чемпіона світу, чемпіона Європи та ІІ Європейських ігор з греко-римської боротьби.

4. Сенсація року

Марина БЕХ-РОМАНЧУК – срібна призерка чемпіонату світу, чемпіонка ІІ Європейських ігор з легкої атлетики (стрибки у довжину);
Дмитро ПІДРУЧНИЙ – чемпіон світу з біатлону (гонка переслідування);
Олексій СЕРЕДА – чемпіон та срібний призер чемпіонату Європи, 4 місце на чемпіонаті світу зі стрибків у воду (вишка 10м), наймолодший чемпіон Європи в історії (13 років).

5. Найкраща збірна команда року

Жіноча збірна України з біатлону у складі Анастасії Меркушиної, Віти Семеренко, Валентини Семеренко і Юлії Джими – бронзові призерки чемпіонату світу в естафетній гонці;
Жіноча збірна України з артистичного плавання у складі Марти Федіної, Анастасії Савчук, Єлизавети Яхно, Аліни Шинкаренко, Яни Нарєжної, Владислави Алексіївої, Марина Алексіївої, Катерини Резнік – бронзові призерки чемпіонату світу;
Чоловіча збірна України з фехтування на шпагах у складі Богдана Нікішина, Анатолія Герея, Ігоря Рейзліна, Романа Свічкаря – срібні призери чемпіонату світу.

6. Найкраща команда з ігрових видів спорту (збірна)

Чоловіча збірна України з баскетболу 3х3 до 23 років – срібні призери чемпіонату світу U23;
Чоловіча збірна України з волейболу – чвертьфіналіст фінальної частини чемпіонату Європи;
Юнацька збірна України з футболу до 20 років – чемпіони світу з футболу U20.

7. Олімпійська надія України

Катерина БЕХ – дворазова чемпіонка світу з біатлону серед юніорів (спринт, гонка переслідування);
Софія ЛИСКУН – чемпіонка Європи зі стрибків у воду серед дорослих, володарка ліцензії на Ігри XXXII Олімпіади-2020 в Токіо (вишка 10м);
Ярослава МАГУЧІХ – срібна призерка чемпіонату світу серед дорослих з легкої атлетики (стрибки у висоту), володарка світового рекорду серед спортсменів до 20 років, (стрибки у висоту), найкраща юна спортсменка Європи (за версією Європейських Олімпійських Комітетів).

8. Зірка, що сходить

Олексій СЕРЕДА – чемпіон та срібний призер чемпіонату Європи серед дорослих, 4 місце на чемпіонаті світу зі стрибків у воду (вишка 10м) серед дорослих, наймолодший чемпіон Європи в історії (13 років);
Дар’я СНІГУР – чемпіонка юніорського турніру серії Великого Шолому з тенісу Вімблдон (17 років);
Назар ЧЕПУРНИЙ – чемпіон світу (вправа на перекладині) і срібний призер чемпіонату світу (командні змагання) серед юніорів зі спортивної гімнастики, володар 3-х золотих (командні змагання, вільні вправи, вправи на коні) і срібної (вправи на кільцях) нагород ХV літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю (17 років).

9. Сильні духом (паралімпійські види спорту)

Максим КРИПАК – п’ятиразовий чемпіон та срібний призер чемпіонату світу з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату;
Марина ПІДДУБНА – дворазова чемпіонка світу, дворазова срібна призерка та бронзова призерка чемпіонату світу з плавання серед спортсменів з порушеннями зору (тотально незряча);
Дмитро УКРАЇНЕЦЬ – чемпіон Європи, голкіпер, капітан національної збірної команди України з футболу серед спортсменів з порушеннями слуху. Визнаний кращим воротарем чемпіонату Європи-2019 та кращим гравцем серед спортсменів з інвалідністю УАФ.

10. Разом з олімпійцями (неолімпійські види спорту)

Олексій БИЧКОВ – чемпіон і рекордсмен світу з пауерліфтингу;
Віталій ДУБІНА – чемпіон світу і володар Кубка світу з кікбоксингу ВАКО;
Анастасія САПСАЙ – чемпіонка світу і ІІ Європейських ігор з самбо.