Ви тут:
Відео Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Шишацькій лікарні запрацював сучасний рентгендіагностичний комплекс

У Шишацькій лікарні запрацював сучасний рентгендіагностичний комплекс

З початку 2020 року в Шишацькій центральній районній лікарні у відремонтованому приміщенні запрацював інноваційний цифровий телекерований рентгендіагностичний комплекс на 3 робочих місця OPERA. Нове обладнання й приміщення оглянув голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

За словами головного лікаря Маргарити Хорольської, попереднє рентгенологічне обладнання знаходилось у вкрай застарілому стані і не відповідало стандартам. Одного пацієнта обстежували 30-40 хвилин. Нинішній рентген, хоч і дороговартісний, але набагато якісніший.

“Це обладнання забезпечує контрактування з Національною службою здоров’я і відповідає всім вимогам, які виставляє НСЗУ перед видом діагностичного обстеження. Цифрове обладнання націлене на забезпечення населення району якісними рентгенологічними дослідженнями. Можемо робити рентгенографію, флюорографію. Знімки виходять якісними, а це означає точність у встановленні діагнозу”, – запевняє Маргарита Хорольська.

Залежно від потреб пацієнта, обстеження можна робити в положенні стоячи, лежачи. Тепер за день, за допомогою цього апарату, обстежують до 30 пацієнтів.

“Серцем” апарату є пристрій для оцифрування рентгенівських знімків з принтером сухого друку (система рентгенологічна та флюроскопічна OPERAT 90 CSX).

За словами головного лікаря, такого апарату в районних лікарнях подібного рівня немає. Тому, можливо, створять регіональний діагностичний центр, щоб у Шишацькій центральній районній лікарні мали змогу обстежитись жителі сусідніх районів.

Вартість рентгендіагностичного комплексу складає 7 млн 194 тис. грн, з них: 2 млн 200 тис. грн (кошти державного бюджету), 1 млн грн (кошти обласного бюджету), 3 млн 994 тис. грн (кошти районного бюджету). Капітальний ремонт приміщення зробили за кошти районного бюджету у сумі 2 млн 336 тис. 671 грн.

Також у лікарні відремонтували приміщення для клініко-діагностичної лабораторії з розширенням приміщень “єдиного лабораторного простору”.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький зауважив, що лікарню модернізують за вимогами часу.

“Це один з найкращих апаратів в області. Такі знаходяться у Полтаві, Кременчуці, а серед районів – виключно на Шишаччині. Це зусилля бюджетів різних рівнів – районної влади, обласного бюджету завдяки депутату обласної ради Валерію Капленку і народний депутат України Олег Кулініч теж направив кошти з державного бюджету у розмірі 2 млн грн. Керівництво району звертає увагу на осучаснення лікарні і її матеріально-технічне забезпечення. Модернізація закладу на цьому не завершується. Є плани, вони суттєві”, – зазначив Олександр Біленький.

Голова Шишацької районної ради Владислав Сафонов зазначив, що нині потрібно зберігати центральні районні лікарні.

Зараз потрібно зберегти центральні районні лікарні, бо невдовзі вони всі перейдуть до об’єднаних територіальних громад. Насамперед, важливо, в якому стані вони перейдуть. Тому наше завдання — утримувати заклади у належному стані”.

Система Orphus