Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У полтавському виші вшанували пам`ять Героя-добровольця Антона Грицая

У полтавському виші вшанували пам`ять Героя-добровольця Антона Грицая

На факультеті історії та географії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулася зустріч студентів із рідними та побратимами полеглих у російсько-українській війні полтавців. Захід був приурочений до п`ятої річниці з дня загибелі випускника факультету, бійця полку «Азов» Антона Грицая (07.05.1987, Полтава – 15.02.2015, с. Широкине Донецької обл.).

Захід розпочав декан факультету історії та географії професор Петро Кравченко, а модераторами зустрічі були завідувач кафедри всесвітньої історії та методики викладання історії доцент Тетяна Тронько і громадський активіст, випускник факультету Анатолій Банний. Присутні поклали квіти до меморіальної дошки Антону Грицаю.

Ректор університету професор Микола Степаненко наголосив на тому, що на Сході нашої країни йде справжня війна із зовнішнім агресором, а не громадянська, як дехто прагне її називати. Окрім Антона Грицая він згадав ще двох загиблих випускників факультету історії та географії – Геннадія Біліченка та Руслана Марченка.

Присутні зацікавлено слухали спогади матерів Антона Грицая, Антона Цедіка і Дмитра Пругла. Їхні сини були активними учасниками Полтавського й Київського Євромайданів, а згодом, як і сотні інших свідомих українців, добровольцями пішли захищати Україну від російського агресора.

Усі виступаючі, а це – Дмитро Юденко (боєць батальйону «Азов»), Михайло Хворост (волонтер, учасник Революції Гідності), Володимир Івченко (волонтер, співзасновник благодійного фонду імені Дмитра Коряка) та інші, звертаючись до студентської молоді, закликали її до активної громадянської позиції.

Випускники факультету та колишні бійці полку «Азов» Юліан Матвійчук і Анатолій Ханко підкреслили важливість знання історії рідної країни для патріотичного виховання молоді, необхідності увічнення на Полтавщині пам`яті загиблих Героїв.

Система Orphus